Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak wyjechać na stałe do USA ?

Odpowiedzi 1

0

Istnieje kilka sposobów na wyjazd na stałe do Stanów Zjednoczonych. Najczęstsze sposoby to:

 • Otrzymanie wizy imigracyjnej: Wiza imigracyjna to dokument, który pozwala na zamieszkanie na stałe w Stanach Zjednoczonych. Istnieją różne rodzaje wiz imigracyjnych, które przyznawane są na podstawie różnych kryteriów, takich jak rodzina, praca lub inwestycje.
 • Otrzymanie karty stałego pobytu: Karta stałego pobytu to dokument, który pozwala na zamieszkanie na stałe w Stanach Zjednoczonych, ale nie daje prawa do obywatelstwa. Kartę stałego pobytu można otrzymać na podstawie różnych wiz imigracyjnych.
 • Otrzymanie obywatelstwa amerykańskiego: Obywatelstwo amerykańskie daje prawo do zamieszkiwania na stałe w Stanach Zjednoczonych, a także do korzystania z wszystkich praw i przywilejów obywateli amerykańskich. Obywatelstwo amerykańskie można otrzymać po pięciu latach legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych:

 1. Sprawdź, czy spełniasz wymagania dla wizy imigracyjnej lub karty stałego pobytu. Wymagania dla wiz imigracyjnych i kart stałego pobytu różnią się w zależności od rodzaju wizy.
 2. Złóż wniosek o wizę imigracyjną lub kartę stałego pobytu. Wnioski o wizy imigracyjne i karty stałego pobytu można złożyć w ambasadzie lub konsulacie Stanów Zjednoczonych w Polsce.
 3. Przejdź przez proces weryfikacji. Proces weryfikacji może trwać kilka miesięcy lub nawet lat.
 4. Otrzymaj wizę imigracyjną lub kartę stałego pobytu. Jeśli Twoje podanie zostanie zaakceptowane, otrzymasz wizę imigracyjną lub kartę stałego pobytu.
 5. Przeprowadź się do Stanów Zjednoczonych. Po otrzymaniu wizy imigracyjnej lub karty stałego pobytu możesz przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które mogą pomóc Ci w wyjeździe na stałe do Stanów Zjednoczonych:

 • Znajdź pracę w Stanach Zjednoczonych. Jeśli masz ofertę pracy w Stanach Zjednoczonych, możesz ubiegać się o wizę pracowniczą.
 • Znajdź sponsora. Jeśli nie spełniasz wymagań dla wizy imigracyjnej lub karty stałego pobytu, możesz ubiegać się o wizę imigracyjną na podstawie sponsorowania przez członka rodziny lub pracodawcę.
 • Zbierz odpowiednie dokumenty. Do wniosku o wizę imigracyjną lub kartę stałego pobytu będziesz potrzebować wielu dokumentów, takich jak paszport, dowody tożsamości, dowody zatrudnienia lub wykształcenia i dowody środków finansowych.
 • Bądź przygotowany na długi proces. Proces wyjazdu na stałe do Stanów Zjednoczonych może być długi i skomplikowany.

Jeśli chcesz wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych, warto skonsultować się z prawnikiem imigracyjnym. Prawnik imigracyjny może pomóc Ci zrozumieć Twoje opcje i złożyć wniosek o wizę imigracyjną lub kartę stałego pobytu.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź