Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy to prawda że Egipcjanie chodzą po plaży nago?

Odpowiedzi 1

0

Nie, to nieprawda. Egipcjanie, podobnie jak wiele innych narodów, mają różne normy kulturowe i religijne dotyczące ubioru. W Egipcie dominuje islam sunnicki, który nakłada pewne wymogi dotyczące skromnego ubioru, zwłaszcza dla kobiet. Dlatego większość Egipcjanek unika eksponowania dużej części ciała w miejscach publicznych.

Na egipskich plażach większość kobiet nosi skromne stroje kąpielowe lub specjalne burkini, które zakrywają ciało, ale pozwalają na korzystanie z wody. Mężczyźni zwykle noszą tradycyjne stroje kąpielowe. Oczywiście są różnice w zachowaniu w zależności od tego, czy plaża jest publiczna, czy prywatna, czy jest to rejon turystyczny, czy bardziej konserwatywny obszar kraju.

Warto też zauważyć, że Egipcjanie są gościnni i przyjaźnie nastawieni do turystów, ale oczekują, że odwiedzający będą szanować ich kulturę i tradycje. Dlatego turystom radzi się, aby nosili odpowiedni ubiór w miejscach publicznych, w tym na plażach.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź