Treść strony

556-gdzie-najlepiej-wymienic-walute

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Gdzie najlepiej wymienić walutę?

Jak myślicie gdzie najlepiej wymienić walutę, czy w Terminalu po przylocie czy w banku, kantorze na mieście

Odpowiedzi 11

0
Zależy od kraju, np. w Rosji można tylko bankach.
0
W kantorze ale co do lokalizacji to różnie to bywa
0
Kantor jeszcze na terenie Polski
0
Na lotnisku zazwyczaj się nie opłaca, najlepiej na mieście. Czasem trzeba wymienić tylko część waluty aby mieć na przejazd .
0
W kantorze, nie za granicą a w Polsce,przed wyjazdem
0
w kantorze
0
kantor najlepszy. Na lotnisku na ogół kursy sa bardzo niekorzystne. Ja wymieniam w Polsce, a czesto biore tez karte. W niektorych krajach, np. Iranie nie mozna płacić kartami wiec trzeba wymieniac na biezaco (my zalatwialismy to na zapleczu sklepu)
0
Bywa różnie, czasem na lotnisku jest normalnie, a czasami strasznie zdzierają. Dlatego ja, żeby uniknąć tracenia tam czasu oraz niepotrzebnego zamieszania, zawsze kupuję trochę waluty w kantorze w Polsce (tak żeby wystarczyło na dojazd z lotniska i wydatki na max 1-2 dni), a resztę - tak jak mi się najbardziej opłaca - wypłacam z bankomatu albo w kantorze na mieście. Nie ryzykuję poszukiwania bankomatu na lotnisku bez waluty w kieszeni, bo nigdy nie wiadomo, czy znajdziemy bankomat, który czyta naszą kartę (to głównie poza Europą).
0
Nie ma reguły, trzeba sprawdzać za każdym razem czy opłaca się wymienić na lotnisku czy w mieście. Trzeba wsiąść pod uwagę również wypłatę z bankomatu na lotnisku.
0
Zdarza się, że ceny na lotnisku są bardzo podobne do tych "w mieście" jednak w większości przypadków lotniskowe kantory mają kursy z kosmosu. Dlatego najlepiej przed wyjazdem sprawdzić w internecie średni kurs danej waluty i porównać z kursem na lotnisku, wtedy będziemy mieli obraz czy bardzo przepłacamy czy nie.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź