Treść główna

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zaoszczędzenie miejsca w bagażu?

Wiem, że warto np. rolować ubrania (a nie składać) albo, że przydatne przydają się ręczniki z mikrofibry. Jakie inne triki stosujecie?

Odpowiedzi (12)

0
Worków próżniowych używam tylko wtedy, kiedy wiem, że na miejscu będę mogła z nich skorzystać również przy pakowaniu powrotnym. Jeżeli wiem, że nie to, od razu znajduję inny sposób. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z niepotrzebnych rzeczy, których na pewno nie będziemy używać i których nie jesteśmy pewni. Czasami zwijam rzeczy, czasami układam je po prostu bez składania. Wykorzystuję również miejsce, które tworzy się samo np. w butach czy w jakiś nieużywanych pudełkach, zakamarkach torby.
0
Selekcja, ubranie jak najwiecej na siebie
0
zwijanie w rulon
0
Oprócz wymienionych rzeczy, to jeszcze ja np. nie biorę jedzenia, bo wiem, że wszędzie kupię. A to potrafi ważyć i zajmować miejsce.. Poza tym mam taki zestaw podróżniczy - mini materac, mini namiot i malutki śpiwór.
0
Ostra selekcja przy wyborze. Worki próżniowe. Zamiast ręczników świetnie sprawdzają się pieluchy tetrowe (małe,cienkie, szybko schną i nie żal wyrzucić). Skarpetki wkładane w buty. Rolowanie ubrań.
0
Ja zwijam no a to co grube zakładam na siebie,a w sytuacjach kryzysowych duzo pakuje do kieszeni kurtki tip.
0
Rulony zdecydowanie wygrywają a poza tym przemyślane pakowanie
0
worki próżniowe, zwijanie w rulon
-1
Użyć worków próżniowych, które zmniejszą objętość rzeczy.
0
Jeśli chodzi o odzież to można pomyśleć o spodniach z odpinanymi nogawkami, wtedy mamy 2 w 1, krótkie i długie spodnie. Istnieją też worki próżniowe do odzieży i w ten sposób najskuteczniej zaoszczedzimy miejsce, ponadto chronią przed wilgocią. Ja wszystkie przewodniki, rezerwacje, karty pokladowe o ile to mozliwe, przechowuję w formie elektronicznej na tablecie, to też zaoszczędzi miejsce a przede wszystkim wagę.
0
Wiem, że wiele osób w razie przekroczenia limitu ubiera na siebie wszystko (odzież) i tym samym oszczędza miejsca. Poza tym kiedyś w podobnej sytuacji kupiłem coś na bezcłówce i w reklamówce, którą dostałem umieściłem kilka rzeczy.
0
Selekcja bagażu (nie bierzemy tego, co nie jest niezbędne). Ja np. biorę mniej kompletów odzieży i bielizny z myślą o tym, że przepiorę na miejscu.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Wybierzcie się do GRECJI! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna36 ofert od 138 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa