Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jakie przewodniki są najlepsze?

Jakie wydawnictwa i serie przewodników polecacie? Najlepiej polskie wydania, ale mogą być też po angielsku.

Odpowiedzi 14

0
internet!
0
O tak, zdecydowanie Pascal i Bezdroża. To chyba dwa sensowne wydawnictwa, którym warto zaufać. Jednak dzisiaj najczęściej korzystam z blogów i tam znajduję informację, których potrzebuję. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach, przeczytać fajne historie i polecenia. Przynajmniej się wie, że to sprawdzone informacje. 
0
Pascal i Bezdroża, do tej pory niezawodne.
0
ja tworzę własne przewodniki drukując z internet różne interesujące mnie informacje :)
0
ja polecam Pascala i Bezdroża
0
Ja osobiście lubię serię Bezdroża, lecz nie mają dużego wyboru.
0
Lonely Planet, Rough Guide, Fodor też niezły...
0
Co wyjazd (czyli minimum raz w roku) kupuję jakiś przewodnik i z mojego doświadczenia polecam wydawnictwo Pascal. Mam od nich np. przewodnik po Tajlandii w formie kołonotatnika więc łatwo przekłada się strony + mapka Bangkoku w zestawie :D Z innych firm mogę polecić jeszcze przewodniki Bezdroża i książki do nauki języków B. Pawlikowskiej. Pozdrawiam :)
0
Myślę, że ile osób się wypowie tyle różnych przewodników zostanie wymienionych. Każdy jest do swoich przyzwyczajony i będzie je uważał za najlepsze. Ja wymieniłabym przewodniki Pascala, które posiadam i z których korzystam zarówno przed wyjazdem jak i po powrocie z podróży. Wiadomo, że istotne jest to, aby przewodnik był w miarę aktualny czyli niedawno wydany.
0
Często można spotkać się z opinią, że najlepsze są Lonely Planet. Osobiście uważam,że dla każdego regionu i państwa dobry może być inny przewodnik. Wszystko zależy jak autorzy danego przewodnika dobrze znają realia opisywanego państwa i jak dobrze umieją przekazać wiedzę.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź