Treść strony

480-czy-to-prawda-ze-lot-samolotem-jest-bezpieczniejszy-od-podrozy-samochodowej

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Czy to prawda, że lot samolotem jest bezpieczniejszy od podróży samochodowej?

Podobno istnieją jakieś statystyki, które o tym mówią - wierzyć czy nie?

Odpowiedzi 12

0
Według danych statystycznych występuje więcej wypadków drogowych niż katastrof lotniczych. Liczba ofiar katastrof lotniczych ogólnie też jest mniejsza. Na podstawie tych statystyk określa się podróż lotniczą jako bezpieczniejszą niż podróż samochodem.
0
tak
0
tak to prawda
0
Według danych statystycznych tak
0
Tak, dużo bezpieczniejszy.
0
Jasne, że prawda. Na drodze nie ważne jak byś bezpiecznie prowadził i przestrzegał przepisów, to zawsze jakiś 'idiota' bez wyobraźni się znajdzie przez, którego możesz mieć wypadek i tego nie unikniesz. Przepraszam za wyrażenie. W samolocie jesteś zależny od pilota i jeżeli on lub sama maszyna nie nawali, to nic złego się nie wydarzy
0
zdecydowanie bezpieczniejszy. na pewno dla naszego portfela bo nie musimy płacić mandatów.
0
patrząc na dane drogówki zdecydowanie tak:)
0
Codziennie bardzo dużo osób ginie na drogach, natomiast katastrofy lotnicze zdarzają się stosunkowo rzadko. Pomimo tego, że w katastrofie lotniczej ginie jednorazowo dużo osób, to jednak ogólna liczba ofiar wypadków lotniczych jest mniejsza niż liczba ofiar wypadków drogowych. Biorąc pod uwagę statystyki, można powiedzieć, że podróż samolotem jest bezpieczniejsza niż samochodem.
0
Samolot to bezpieczniejszy środek transportu. Wydaje się inaczej, bo każda poważna katastrofa lotnicza jest nagłaśniana i z reguły jeśli już do takiej dojdzie to giną wszyscy pasażerowie. W powietrzu jednak czuje się bardziej bezpiecznie, bo ruch jest niewielki w porównaniu z tym na lądzie. Piloci i samolot przed każdym lotem są sprawdzani. A po drogach bardz często jeżdżą nie do końca sprawne samoloty i pijani kierowcy. Jeśli wierzysz tylko liczbom to przeczytaj odpowiedż jaką zamieściła Ryjkostwor, powinno Cię to uspokoić :)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 124 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 135 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź