Treść główna

Czy to prawda, że lot samolotem jest bezpieczniejszy od podróży samochodowej?

Podobno istnieją jakieś statystyki, które o tym mówią - wierzyć czy nie?

Odpowiedzi (12)

0
Według danych statystycznych występuje więcej wypadków drogowych niż katastrof lotniczych. Liczba ofiar katastrof lotniczych ogólnie też jest mniejsza. Na podstawie tych statystyk określa się podróż lotniczą jako bezpieczniejszą niż podróż samochodem.
0
tak
0
tak to prawda
0
Według danych statystycznych tak
0
Tak, dużo bezpieczniejszy.
0
Jasne, że prawda. Na drodze nie ważne jak byś bezpiecznie prowadził i przestrzegał przepisów, to zawsze jakiś 'idiota' bez wyobraźni się znajdzie przez, którego możesz mieć wypadek i tego nie unikniesz. Przepraszam za wyrażenie. W samolocie jesteś zależny od pilota i jeżeli on lub sama maszyna nie nawali, to nic złego się nie wydarzy
0
zdecydowanie bezpieczniejszy. na pewno dla naszego portfela bo nie musimy płacić mandatów.
0
patrząc na dane drogówki zdecydowanie tak:)
0
Codziennie bardzo dużo osób ginie na drogach, natomiast katastrofy lotnicze zdarzają się stosunkowo rzadko. Pomimo tego, że w katastrofie lotniczej ginie jednorazowo dużo osób, to jednak ogólna liczba ofiar wypadków lotniczych jest mniejsza niż liczba ofiar wypadków drogowych. Biorąc pod uwagę statystyki, można powiedzieć, że podróż samolotem jest bezpieczniejsza niż samochodem.
0
Samolot to bezpieczniejszy środek transportu. Wydaje się inaczej, bo każda poważna katastrofa lotnicza jest nagłaśniana i z reguły jeśli już do takiej dojdzie to giną wszyscy pasażerowie. W powietrzu jednak czuje się bardziej bezpiecznie, bo ruch jest niewielki w porównaniu z tym na lądzie. Piloci i samolot przed każdym lotem są sprawdzani. A po drogach bardz często jeżdżą nie do końca sprawne samoloty i pijani kierowcy. Jeśli wierzysz tylko liczbom to przeczytaj odpowiedż jaką zamieściła Ryjkostwor, powinno Cię to uspokoić :)
0
Tak to jest prawda,statystyka to potwierdza.
0
To prawda z uwagi na bardzo niewielką liczbę katastrof lotniczych w porównaniu z samochodowymi. Statystyki różnią sięnieznacznie w zależności od tego, kto je przygotował, ale ryzyko zgonu w ciągu życia w wypadku samochodowym to plus minus 1:100, a samolotowym - 1:8000. Różnica jest znaczna ;) Natomiast z uwagi na różnice w percepcji ryzyka (uczucie bezradności, braku kontroli etc.) samolot wydaje się powszechnie dużo bardziej niebezpieczny. Pozory mylą. :)
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Wybierzcie się do GRECJI! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna33 oferty od 138 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa