Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Co powinno znaleźć się w apteczce podróżnej?

Co zabieracie ze sobą w podróż? Jakieś leki, plasterki, opatrunki?

Odpowiedzi 9

0
Moim zdaniem to bardzo indywidualna sprawa, ponieważ przede wszystkim w apteczce powinny znaleźć się lekarstwa, które na pewno będą nam potrzebne i z których na pewno skorzystamy. Warto wziąć zapas tabletek, które bierzemy na codzień. Oprócz tego ja zabrałabym lekarstwa na ból brzucha, tabletki które będą pomoce w problemach żołądkowych oraz tabletki na zbicie gorączki.
0
podstawowe leki, bandaze, masci na oparzenia itp.
0
postawowe leki, plastry, bandaż
1
Polecam zapoznanie się z artykułem: https://www.tanie-loty.com.pl/blogi/2734-apteczka-podroznika.html
0
leki pzreciwbólowe, przeciw biegunkowe, cos na ból gardła, plastry,
0
Wszystko zależy gdzie jadę. Pamiętajcie jeżeli lecicie do Azji w szczególności do Indii i dopadnie Was biegunka nie korzystajcie z polskich leków tylko kupcie w aptece lokalne medykamenty. Są o wiele skuteczniejsze niż te przywiezione z Polski.Tak samo nie bierzcie z Polski środków na komary, bo te miejscowe będą najskuteczniejsze.
1
Każdy człowiek jest inny, dlatego też apteczki podróżników będą się różnić między sobą. Przygotowując leki na wyprawę, należy wziąć pod uwagę nie tylko problemy zdrowotne, które najczęściej występujące w czasie podróży, ale także swój obecny stan zdrowia. W przypadku chorób przewlekłych, np. cukrzycy, nadciśnienia trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni zapas leków, najlepiej w Polsce, nie liczyć na to że „gdzieś się kupi”. Około 6 miesięcy przed planowanym wyjazdem, każdy podróżnik powinien zgłosić się do lekarza, aby skonsultować wybrane przez siebie leki. Warto też „przetestować” przed wyjazdem farmaceutyki, których wcześniej nigdy się nie brało, aby uniknąć reakcji uczuleniowych na dane preparaty w terenie bez dostępu do pomocy medycznej. Skład apteczki podróżnej powinien być zawsze dostosowany do osobistych potrzeb zdrowotnych pacjenta, charakteru i długości wycieczki oraz zagrożeń, jakich można spodziewać się w podróży. Pakując sobie leki na podróż, trzeba przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Jeśli wybieramy się na urlop w miejsce, gdzie będziemy mieć łatwy dostęp do apteki, możemy nie brać wszystkich leków Pamiętajmy iż koniecznie należy wziąć ze sobą leki przyjmowane stale. Warto także zabezpieczyć się na wypadek przeziębienia czy innych drobnych schorzeń. Natomiast jeśli planujemy wielodniową wędrówkę górską lub długi rejs, skład apteczki trzeba poszerzyć. Trzeba pamiętać, by w przypadku niezbędnych leków zabrać ze sobą ich odpowiedni zapas na cały okres pobytu, biorąc pod uwagę możliwość jego przedłużenia. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą recepty po uprzednim dowiedzeniu się, czy będzie ona w danym kraju honorowana. Pamiętajmy wziąć ze sobą wraz z lekiem ulotkę dołączoną do opakowania. W apteczce podróżnej powinny znaleźć sie m.in. środki dezynfekcyjne i opatrunkowe (woda utleniona, Altacet, sterylne gaziki nasączone alkoholem, jałowe kompresy, opaski opatrunkowe, bandaże elastyczne), a także środki pierwszej pomocy, tj. jednorazowa maseczka do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rękawiczki lateksowe, folia ratownicza NRC. W podrózy mogą nam doskwierać liczne meszki, komary, kleszcze. Wtedy pamiętajmy o preparatach odstraszających komary, kleszcze i meszki oraz o środkach łagodzących ukąszenia tych owadów. W razie ukąszeń pomocne jest także wapno, które ma właściwości przeciwalergiczne (można je również wykorzystać w przypadku przeziębienia). W górach przyda Nam się żel stosowany przy stłuczeniach, obrzękach, siniakach. Można także zabrać ze sobą kompres ciepło-zimny do okładów w razie urazów.
0
Warto też poprosić lekarza o przepisanie antybiotyku o szerokim spektrum działania. Na wypadek zatruć pokarmowych warto zabrać saszetki z elektrolitami, aby uzupełnić niedobory
1
Zawartość apteczki zapewne będzie różnić się, w zależności od tego, gdzie jedziemy, czym jedziemy i czy będzie to jedyna apteczka, do której będziemy mieć dostęp. W ekstremalnej sytuacji do apteczki podróżnej należałoby zabrać: środki dezynfekcyjne i opatrunkowe (woda utleniona, Altacet, sterylne gaziki nasączone alkoholem, jałowe kompresy, opaski opatrunkowe, bandaże elastyczne). Do wypłukania obcego ciała z oka lub przy katarze przyda się sól fizjologiczna w jednorazowych ampułkach. W apteczce powinny się też znaleźć: żel łagodzący skutki ukąszeń owadów, preparaty, które przyniosą ukojenie skórze po kąpieli słonecznej, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki rozkurczowe, przeciwbiegunkowe (np. węgiel). Do krajów o odmiennej florze bakteryjnej warto zabrać preparaty probiotyczne, które pozwolą zapobiec zatruciom pokarmowym oraz odnowić florę bakteryjną jelit po ewentualnej biegunce. Warto również pamiętać o lekach na ból gardła, lekach przeciwalergicznych. Zarówno w przeziębieniu, jak i w przypadku reakcji alergicznych, pomoże wapno musujące. Dodatkowo warto zabrać lek łagodzący objawy choroby lokomocyjnej (np. Aviomarin).
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Wybierasz się na urlop we wrześniu? Znajdź lot dla siebie!7 ofert od 128 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 411 Sprawdź Perełki do 200 zł! Co za okazje!30 ofert od 118 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 128 Sprawdź