Treść główna

Dlaczego ludzie klaskają po wylądowaniu?

Jaką macie teorię dlaczego ludzie klaskają po wylądowaniu. Dla mnie to jest bez sensu, gdyż za nim samolot dokołuje do miejsca postojowego i wyłączy silniki zawsze może się coś jeszcze stać niebezpiecznego.

Odpowiedzi (11)

0
podziekowanie
0
w podziekowaniu pilotom
0
Dawniej, kiedy latanie jeszcze nie było popularne, klaskało się jak pilot wylądował, w ramach gratulacji i podziękowania. Dziś klaskanie przy lądowaniu to faux pas.
0
Nie zgodzę się, że to przypadłość Polaków - klaskają również Brytyjczycy czy Niemcy. Taki sposób podziękowania:)
0
Reset dla emocji,dla osób stresującym sie lotem, podziekowanie dla pilotów.Mnie to zawsze troszkę rozwesela;P
0
Zwyczaj Polaków-w podziękowaniu za bezpieczne wylądowanie, poza tym trzeba rozluźnić czymś spięta przez lot atmosferę i wesoło jest chociaż ;)
0
takie podziękowanie pilotom :)
0
Myślę, że właśnie w ten sposób pasażerowie wyrażają swoją ulgę po wylądowaniu. Zapewne jest to też wyraz podziękowania pilotom za bezpieczny lot.
0
Moim zdaniem jest to przypadłość sąsiadów ze wschodniej granicy. W ten sposób wyrażają radość dotknięcia ziemi ;)
1
Nie zawsze pasażerowie klaskają, chyba głównie wtedy kiedy Polacy są na pokładzie. Wydaje mi się, że większość z nas czuję ulgę kiedy samolot dotknie kołami ziemi i zamienia się w duży samochód ze skrzydłami. Dlatego dziękują pilotom, że dowieźli ich bezpiecznie.
1
tak się przyjęło, że się gratuluje i dziekuje pilotom za lot- o kołowaniu już nikt nie myśli...
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Majowy urlop na Majorce! W cenie przeloty i noclegi w fajnym hotelu przy plaży1016 Sprawdź Wiosenny weekend w Neapolu! Świetna cena lotów i noclegów!790 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 8 ofert od 50 Sprawdź Madera last minute! Tydzień w 4* hotelu w świetnej cenie! 1219 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa