Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Dlaczego ludzie klaskają po wylądowaniu?

Jaką macie teorię dlaczego ludzie klaskają po wylądowaniu. Dla mnie to jest bez sensu, gdyż za nim samolot dokołuje do miejsca postojowego i wyłączy silniki zawsze może się coś jeszcze stać niebezpiecznego.

Odpowiedzi 11

0
podziekowanie
0
w podziekowaniu pilotom
0
Dawniej, kiedy latanie jeszcze nie było popularne, klaskało się jak pilot wylądował, w ramach gratulacji i podziękowania. Dziś klaskanie przy lądowaniu to faux pas.
0
Nie zgodzę się, że to przypadłość Polaków - klaskają również Brytyjczycy czy Niemcy. Taki sposób podziękowania:)
0
Reset dla emocji,dla osób stresującym sie lotem, podziekowanie dla pilotów.Mnie to zawsze troszkę rozwesela;P
0
Zwyczaj Polaków-w podziękowaniu za bezpieczne wylądowanie, poza tym trzeba rozluźnić czymś spięta przez lot atmosferę i wesoło jest chociaż ;)
0
takie podziękowanie pilotom :)
0
Myślę, że właśnie w ten sposób pasażerowie wyrażają swoją ulgę po wylądowaniu. Zapewne jest to też wyraz podziękowania pilotom za bezpieczny lot.
0
Moim zdaniem jest to przypadłość sąsiadów ze wschodniej granicy. W ten sposób wyrażają radość dotknięcia ziemi ;)
1
Nie zawsze pasażerowie klaskają, chyba głównie wtedy kiedy Polacy są na pokładzie. Wydaje mi się, że większość z nas czuję ulgę kiedy samolot dotknie kołami ziemi i zamienia się w duży samochód ze skrzydłami. Dlatego dziękują pilotom, że dowieźli ich bezpiecznie.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź