Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak jest najlepsza karta płatnicza lub kredytowa dla podróżujących?

Jaką kartę używacie lub polecacie dla używania pod czas podróży po świecie, żeby można było płacić bez prowizji i wypłacać w bankomacie.

Odpowiedzi 4

0
Ja polecam kartę mastercard w € lub $ wydawaną do konta w kantorze Aliorbanku. Karta jest bezpłatna, zakup waluty w kantorze Alioru po korzystnych kursach i bez prowizji. Do płacenia zagranicą nadaje się idealnie.
0
To nie tylko zależy od Państwa ale również od samej karty i naszego konta. Trzeba po prostu sprawdzić tabelę opłat i zobaczyć czy np. wypłaty za granicą są za darmo czy może płatności kartą jedynie nie pobierają prowizji. Może być różnie, więc lepiej wcześniej się dowiedzieć. Ja korzystam z karty kredytowej, bo to dla mnie lepsza opcja i przy płatności w hotelach przeważnie wymagana. 
0
W zasadzie nie ma "najlepszej" karty dla podróżnika, wszystko zależy od państwa. Są kraje, gdzie niewiele zdziałacie z visą, ale są też miejsca, gdzie mastercard można schować na dno portfela.Na przykład na Kubie nie można było używać kart z banków, które miały kapitał amerykański (teraz być może się to zmieniło ze względu na ocieplenie stosunków amerykańsko-kubańskich i większy napływ turystów z USA). Warto też pamiętać, by przed wyjazdem do niektórych krajów (zwłaszcza na inny kontynent) uprzedzić swój bank, że tam jedziemy. Zdarza się, że banki blokują transakcje w niektórych krajach  obawie, że może to być próba oszustwa (przypadki turystów na Kubie, w Chinach).
0
Ja używam Visa w zł a drugiej w €
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 99 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna19 ofert od 301 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź