Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

jakie dokumenty lot niepełnoletniej

mam 17 lat chce jechać z pełnoletnim chłopakiem do wielkiej brytanii. jakie dokumenty oprócz paszportu potrzebuje ze sobą chodzi o zgody itd czy musi być notariusza

Odpowiedzi 1

0

Jeśli masz 17 lat i planujesz podróżować do Wielkiej Brytanii z pełnoletnim chłopakiem, oprócz paszportu mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, zwłaszcza jeśli podróżujesz bez rodziców lub opiekunów. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Zgoda od rodziców/opiekunów: Zaleca się, abyś miała ze sobą pisemną zgodę od obu rodziców (lub od opiekuna prawnego), w której potwierdzają, że zgadzają się na Twoją podróż. Ta zgoda powinna zawierać:

Imiona, nazwiska i daty urodzenia rodziców/opiekunów.

Twoje imię, nazwisko i data urodzenia.

Informacje o pełnoletnim towarzyszącym (jeśli dotyczy).

Daty i cel podróży.

Adres, pod którym będziesz przebywać w Wielkiej Brytanii.

Podpisy obu rodziców/opiekunów.

Czy zgoda musi być u notariusza?: Chociaż Wielka Brytania nie wymaga notarialnego potwierdzenia zgody, może to być pomocne w przypadku wątpliwości ze strony straży granicznej lub innych władz. W niektórych krajach notarialnie poświadczona zgoda jest bardziej wiarygodna.

Kopia dokumentów rodziców: Warto również mieć ze sobą kopie dokumentów tożsamości rodziców (np. paszporty, dowody osobiste), które potwierdzą ich tożsamość w przypadku pytań.

Dodatkowe informacje: Jeśli Twój chłopak ma jakiekolwiek oficjalne dokumenty potwierdzające cel wizyty (np. zaproszenie, rezerwację hotelu), warto je również zabrać.

Sprawdź z ambasadą/urzędem konsularnym: Jeśli masz wątpliwości co do wymaganych dokumentów, zawsze warto skonsultować się z ambasadą lub konsulatem Wielkiej Brytanii w swoim kraju.

Pamiętaj, że mimo posiadania wszystkich wymaganych dokumentów decyzja o wpuszczeniu do kraju leży w gestii służb granicznych. Przygotowanie się i posiadanie odpowiednich dokumentów zwiększa jednak szansę na bezproblemowe przekroczenie granicy.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź