Nagłówek strony

Treść główna

Czy aby polecieć z Polski do Rumunii muszę posiadać paszport

Dzień dobry, 27 maja 2019 muszę polecieć do Rumunii biznesowo, nagła sprawa. Mój paszport stracił ważność a ponieważ dziś jest 17 maja, nie zdąże przedłużyć ważności. Czy by polecieć z Polski do Rumunii wystarczy mi dowód? Wiem, że wystarczy przy przekraczaniu granicy np. od strony Bułgarii, ale np. NIE wystarczy przy przekraczaniu od strony Ukrainy. Jak więc wygląda to w przypadku samolotu połączeniem kombinowanym, zaczynającym się w PL z międzylądowaniem w strefie Schengen (Monachium lub Franfurt). Interesowałaby mnie też opcja z międzylądowaniem w kraju Unii spoza Schengen (np. BG/Sofia). Pozdrawiam, Tomasz

Odpowiedzi (2)

0
Granice Rumunii z Węgrami, Bułgarią i Serbią obywatel polski – dorosły i dziecko - może przekraczać tylko z ważnym polskim dowodem osobistym lub paszportem. Granicę rumuńsko – ukraińską i rumuńsko – mołdawską obywatel polski może przekraczać legitymując się ważnym polskim paszportem.
0
Do Serbii też wystarczy tylko dowód więc nie będzie kłopotu z międzylądowaniem w Bukareszcie
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Maroko poleca się na lato! Marrakesz, Góry Atlas, auto, loty i noclegi w świetnej ofercie!1187 Sprawdź Poczuj wiosnę jesienią! Tydzień na Maderze z lotami, noclegami i autem w cenie!1079 Sprawdź WŁOSKIE WYSPY Cię uszczęśliwią! Śmiało!17 ofert od 202 Sprawdź Najpiękniejsze zakątki SKANDYNAWII czekają na Was!30 ofert od 65 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty z Rumunii do Polski. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Polski do Rumunii.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Kopenhagi do Warszawy lub tanie loty z Krakowa do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Londynu do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do USA, Okazje na loty w listopadzie, Okazje na loty z Polski do 100 zł, Pakiety w listopadzie, tanie loty z Warszawy do Paryża, połączenia z Girony do Katowic, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Krakowa 28 Kwietnia 04 Maja.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Bez kategorii, Plecaki dla dzieci, Walizki i Walizki dla dzieci.