Czy do Szwajcarii Polacy muszą wyrabiać wizę przy pobycie powyżej 90 dni?

Odpowiedzi (3)

0

Hmm chyba nie, chyba najłatwiej wyjechać i po jakimś czasie znowu wjechać na teren Szwajcarii i po problemie ;)

0

Według danych MSZ aby przebywać legalnie w Szwajcarii powyżej 90 dni należy: A) spełnić jeden z poniższych warunków: 1) posiadać umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony z firmą prowadzącą działalność na terenie Szwajcarii 2) być oddelegowanym do pracy w Szwajcarii przez jedną z firm krajów członkowskich UE/EFTA 3)być osobą samozatrudnioną (działalność gospodarcza na własny rachunek) w jednym z krajów członkowskich UE/EFTA i realizować kontrakt w Szwajcarii na zasadzie samozatrudnienia B) znaleźć mieszkanie (w Szwajcarii istnieje obowiązek meldunkowy). Następnie należy udać się z (A) umową o pracę/kontraktem i z (B) umową najmu mieszkania do lokalnego urzędu meldunkowego w celu (C) zgłoszenia swojego pobytu. Do zgłoszenia niezbędne są ponadto: ważny paszport lub dowód osobisty, zdjęcie paszportowe.

0

Powyżej 90 dni wymagany jest meldunek.
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Kilka wakacyjnych dni na Sardynii! W cenie loty noclegi i auto!919 Sprawdź Przedłużony letni weekend w Paryżu! Loty, noclegi i rejs łodzią po rzece!532 Sprawdź Wow! Tydzień na Rodos w 4* hotelu z wyżywieniem!1499 Sprawdź Lubisz latać z Gdańska? Oto najlepsze okazje dla Ciebie!30 ofert od 50 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Zobacz naszą ofertę na tanie loty ze Szwajcarii. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Szwajcarii.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Frankfurtu, z Warszawy do Barcelony i połączeń lotniczych z Katowic do Genewy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Okazje na loty na południe, Okazje na loty do 100 zł, Okazje na południe, Okazje na loty z Polski na Karaiby, połączenia z Wrocławia do Londynu, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Lot z Miluza do Los Angeles 03 11 Grudnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Dla Dzieci, Łóżeczka turystyczne, Torby biznesowe i Walizki miękkie.