Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy istnieje ryzyko kolizji w powietrzu?

Odpowiedzi 8

0
szansa jest minimalna
0
zawsze jest jakieś ryzyko
0
minimalne zawsze
0
Bardzo mała szansa 
0
Ryzyko zawsze jest ale w tym przypadku minimalne
0
Bywają takie przypadki. Pamiętam jeden z 2002 r., kiedy  nad Jeziorem Bodeńskim zderzyły się dwa samoloty pasażerskie, rosyjski Tupolew Tu-154 z samolotem linii Bashkirian Airlines. 
0
Teoretycznie nie, ale czasem (rzadko) się zdarza.
0
Teoretycznie nie. Kontrolerzy lotów są specjalnie wybieranymi, licencjonowanymi i szkolonymi ludźmi, których zadaniem jest zapewnienie strefy bezpieczeństwa wokół każdego samolotu. Taka strefa powiększa się wraz ze zwiększeniem prędkości i wysokości samego samolotu. Poza tym piloci także są szkoleni, by szybko reagować na groźne sytuacje. A dodatkowo maszyny są naszpikowane elektroniką, która umożliwia samolotom "komunikowanie się" między sobą, co likwiduje niewielką szansę na wystąpienie błędu wywołanego przez element ludzki.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź