Treść główna

Czy poza krajami UE trzbe wykupywać ubezpieczenia turystyczne?

Odpowiedzi (9)

0
nie ale lepiej
0
warto zakupic  
0
jeśli kupiłeś tylko bilety, to lepiej dokupić też ubeczpiecznie, ja używam porównywarki polis ubezpieczeniowych online
0
Ubezpieczenie nie jest wymagane,ale lepiej zapłacić przysłowiowe parę groszy niż potem płakać. Koszty leczenia, transportu mogą być naprawdę horrendalne. Ja wykupuję ubezpieczenie nawet podczas podróży do krajów UE i mając kartę EKUZ.
0
Tak na prawdę to nigdzie nie trzeba mieć ubezpieczenia, robisz to na własny użytek i ochronę. Myślę, że poza granicami Europy szczególnie warto się ubezpieczać chociażby ze względu na odległość do domu. W zależności do jakiego kraju i w jakim celu (zwykłe zwiedzanie czy uprawianie sportów np.) się wybierasz, twoje ubezpieczenie może się różnić kosztami i warunkami.  Moim zdaniem warto podpytać ubezpieczyciela albo poczytać o ofertach w internecie. Pozdrawiam!    
0
Nie trzeba,ale lepiej jest to zrobić
0
Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale według mnie warto się zabezpieczyć nawet jeśli planujemy tylko podróż w obrębie UE. Z ubezpieczeniem czuję się bezpieczniej i nie zastanawiam się, czy ktoś zwróci mi koszty leczenia. Warto jednak dokładnie sprawdzić, co obejmuje wykupiona polisa.
1
Jeśli wybierasz się z biurem podróży, wówczas w cenie wyjazdu zawarte jest ubezpieczenie. Jeśli jedziesz indywidualnie, nie masz takiego obowiązku. Jednak, dla własnego spokoju lepiej się ubezpieczyć, bo w razie jakiegoś wypadku czy niespodziewanej choroby, możesz ponieść znaczne koszty leczenia za granicą.
0
Warto mieć ubezpieczenie ponieważ potencjalne koszty leczenia zagranicą mogą być bardzo wysokie.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Czerwcowy weekend w Neapolu! Tanie loty i noclegi oraz pyszne śniadania w stolicy pizzy!721 Sprawdź Odpoczynek na Wyspach Kanaryjskich! Lot i noclegi w świetnej cenie!944 Sprawdź Tam czeka na Ciebie słońce i piękne plaże! Którą wyspę wybierzesz? 30 ofert od 212 Sprawdź Kreta all inclusive w dobrej cenie!1388 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa