HOTEL Anna Pustizzi | 21 listopada 2020, 18:30

Mikołajki w Kazimierzu Dolnym. Rewelacyjny hotel z widokiem na Wisłę za 130 zł/noc/os.

Kazimierz Dolny po prostu trzeba zobaczyć! Wie o tym każdy, kto już był. Warto wybrać się tam właśnie po sezonie, kiedy jest mniej turystów. 

Radzimy Ci zatrzymać się w fantastycznym hotelu Dwa Księżyce, który odróżnia się gustownie zaaranżowanymi pokojami, jakością obsługi, wyjątkowym nastrojem panującym przy posiłkach (dźwięki pianina) oraz smakiem serwowanych potraw. Hotelowa restauracja jest uznawana za jedną z najlepszych w całym Kazimierzu. 

Szczegóły:

Hotel

Hotel znajduje się w centrum Kazimierza Dolnego, skąd roztacza się widok na Wisłę i ruiny zamku. Zapewnia on: całodobową recepcję, parking oraz klimatyzowane pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu.

Każdy pokój ma, telewizor, minibar, sejf, łazienkę z prysznicem i bezpłatnym zestawem kosmetyków. 

Miłośnikom aktywnego wypoczynku hotel Dwa Księżyce oferuje wypożyczalnię rowerów i przechowalnię sprzętu narciarskiego. W ogrodzie znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Hotel Dwa Księżyce ★★★

centrum miasta darmowy internet bezpłatny parkingpokoje dla niepalących od 130noc/os. Zobacz hotel

Darmowe atrakcje Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Całe miasteczko jest jednym wielkim urokliwym zabytkiem. Zobacz darmowe atrakcje Kazimierza Dolnego na wyciągnięcie ręki:

  • Zamek w Janowcu
  • zabytkowy Rynek i kamieniczki
  • Cmentarz żydowski
  • Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja
  • Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i klasztor reformatów.
Fot. booking.com
Fot. booking.com
Fot. booking.com
Fot. Artur Kowalczyk
Fot. Artur Kowalczyk

Warto wiedzieć

  • Dookoła miasta znajdziemy liczne wąwozy: wąwóz Małachowskiego, wąwóz Niezabitowskich i najpiękniejszy oraz najbardziej dziwaczny Korzeniowy Dół z licznymi powykręcanymi korzeniami wystającymi z jego ścian. Te darmowe atrakcje Kazimierza Wielkiego są chętnie odwiedzane przez turystów. To przepiękne plenery do zdjęć. Wąwozy są pozostałościami po dawnych drogach, które wyżłobiły tunele w lessowym podłożu.
  • Góra Trzech Krzyży wznosi się nad Kazimierzem Dolnym i roztacza się stąd piękny widok na całe miasto. Gdy pokonamy kamienne schody, naszym oczom ukażą się trzy krucyfiksy wzniesione tam w 1708 roku dla upamiętnienia epidemii cholery.

Nawigacja dodatkowa