Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na MadagaskarOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Nossi Be (NOS) Fascene Apt.od 9339Wybierz

Treść główna

Komunikacja na Madagaskarze

Znajdź nas w social mediach

Komunikacja na wyspie może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, niestety tak pozytywnych, jak i nieco bardziej przykrych. Madagaskar zajmuje dość dużą powierzchnię. Dość wspomnieć, że czwarta pod względem wielkości wyspa świata jest większa niż Francja, której jeszcze niedawno była kolonią. Choć sieć komunikacyjna pozostawia czasami wiele do życzenia, to przy odrobinie szczęścia i chęci podróżowanie po Madagaskarze może po sobie pozostawić same miłe wspomnienia.

Krajowy przewoźnik lotniczy, Air Madagascar, powstał w 1962 roku. Obsługuje wszystkie większe miasta, ale również niektóre z mniejszych ośrodków. Jest to świetny wybór dla podróżników, choć wzrost liczby turystów w ostatnim czasie sprawił, że Air Madgascar coraz częściej nie radzi sobie z ilością chętnych na loty. Z tej racji zaleca się rezerwację lotów z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Loty nie należą do najdroższych, zazwyczaj trzeba zapłacić ponad 100 dolarów za przelot w jedną stronę.

Drogi na wyspie nie są niestety w najlepszym stanie, choć ostatnio przykłada się sporo uwagi do ich rozbudowy. Do pogorszenia ich stanu przyczyniają się w znacznym stopniu sezonowe ulewne deszcze. Wszystko to sprawia, że jazda samochodem po Madagaskarze może powracać do nas w koszmarach. Rozsądnym wyjściem, jeśli koniecznie chcemy samodzielnie poruszać się po wyspie, jest wynajęcie samochodu... najlepiej jeepa. Inną opcją jest skorzystanie z popularnych wśród miejscowych minibusów zwanych taxi – brousses, zabierających na pokład kilkanaście osób, czasami również różne zwierzęta gospodarskie. Podróżowanie w ten sposób nastarcza niezwykłych wrażeń, choć dla osób o delikatnych nerwach może to być przerażające doznanie. Warunki w minibusach bywają naprawdę zaskakujące.

Sieć kolejowa nie jest zbyt rozbudowana. Działa niewiele linii, ale sytuacja ma się poprawić – koleje madagaskarskie zostały sprywatyzowane.

Kolejną opcją jest podróż statkiem lub łodzią, oczywiście w ten sposób nie dostaniemy się wszędzie, ale jeśli możemy – warto spróbować. Możemy przepłynąć trasę na promie, wynająć jacht albo... kajak.

Na krótsze dystanse zdecydowanie poleca się własne nogi. Tylko w ten sposób da się dokładnie przyjrzeć pięknu madagaskarskiej przyrody. Można też zdecydować się na rower, warto zadbać jednak o to, by był to solidny model mtb.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!