Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do JaponiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tokio (TYO) Dowolne lotniskood 2418Wybierz
 • Tokio (NRT) Narita Int. Apt.od 2432Wybierz
 • Tokio (HND) Haneda Apt.od 2494Wybierz
 • Okinawa (OKA) Naha Apt.od 2911Wybierz
 • Sapporo (SPK) Dowolne lotniskood 3351Wybierz
 • Osaka (OSA) Dowolne lotniskood 3478Wybierz
 • Kobe (UKB) Kobe Apt.od 4450Wybierz

Treść główna

Ciekawostki o Jokohamie

Znajdź nas w social mediach

Jokohama
Jokohama
Fot. skyseeker

Jokohama jest często wybieranym kierunkiem na tanie loty do Japonii - nie bez przyczyny zresztą. Jest to miasto ładne, w porównaniu z pobliskim Tokio, znacznie bardziej przestronne i co nie bez znaczenia znacznie tańsze. Doskonała komunikacja powoduje, że dojazd do stolicy Japonii z Jokohamy nie stanowi żadnego problemu. Nowoczesna architektura miasta tak samo, jak w Tokio, nie pozostawia turyście miejsca na wątpliwości, co do tego, że znajduje się w najbardziej uprzemysłowionym państwie świata, kolebce technologii i cybernetyki.

Jokohama to drugie, co do wielkości miasto w Japonii. Jest także największym portem morskim w tym kraju. Miasto położone jest u wybrzeży Zatoki Tokijskiej na wyspie Honsiu. Miasto łączy się z aglomeracja Tokio tworząc potężne megalopolis – jedno z największych na świecie. W pobliżu portu znajduje się również najwyższa wzniesiona na stałym lądzie latarnia morska świata – wysokość 106 metrów, której budowa była jednym ze sposobów uczczenia setnej rocznicy utworzenia portu. Wewnątrz oprócz kolekcji marinistycznych, zobaczyć można nietypowy zbiór różnorodnych kufli piwnych.

Ciekawostki

 • Atrakcje turystyczne
  Chinatown, Landmark Tower, muzeum kufli piwnych, muzeum jedwabiu
 • Sport
  sporty wodne, żeglarstwo, surfing i windsurfing, turystyka rowerowa
 • Naj...
  Drugie co do wielkości miasto w Japonii, jedno z największych megalopolis na świecie, najwyższa wzniesiona na stałym lądzie latarnia morska świata – wysokość 106 metrów, najwyższy budynek w Japonii Landmark Tower wysokość 296 metrów oraz 30 innych osiągających ponad 100 metrów, 150-letni port, około 75 tysięcy obcokrajowców mieszka w Jokohamie

Miasto jest doskonale skomunikowane z pozostałą częścią wyspy i świata – jest tutaj międzynarodowy port lotniczy. Jest to również ważny węzeł komunikacji kolejowej i transportu kołowego.

W Jokohamie znajduje się również najwyższy budynek w Kraju Kwitnącej Wiśni - Landmark Tower liczący sobie 296 metrów wysokości oraz 30 innych drapaczy chmur osiągających wysokości przekraczające 100 metrów. Nowoczesna architektura jest paradoksalnie efektem klęsk, jakie nawiedzały to miasto we wcześniejszych okresach. Najpierw 1 września 1923 roku Jokohamę zniszczyło potężne trzęsienie ziemi, a następnie odbudowane miasto zrównały z ziemią amerykańskie naloty dywanowe podczas II wojny światowej. W wyniku tych wydarzeń miasto jest niemal pozbawione zabytków.

Jokohama powstała relatywnie niedawno – na początku 2009 roku hucznie obchodzono tutaj jej 150 urodziny – flota amerykańskiego komandora Matthew Perry'ego w połowie XIX wieku zmusiła władze Japonii do otwarcia kraju dla zagranicznego handlu pod groźbą inwazji siłowej. W związku z dogodnymi warunkami lokalizacyjnymi Jokohama wybrana została na jeden z otwartych portów. Spowodowało to szybki napływ obcokrajowców, dzięki czemu jest to obecnie najbardziej kosmopolityczne miasto, jakim może się pochwalić Japonia. Imigrantów lub ich potomków jest w tej chwili w Jokohamie około 75 tysięcy. Przeważają wśród nich Chińczycy, Koreańczycy, Filipińczycy i Brazylijczycy. Jedną z atrakcji miasta jest oryginalne Chinatown, jakie znamy z filmów, gdzie Chińczycy kultywują swoje tradycje, język, folklor i kuchnię.

Szczególnie atrakcyjnym punktem zwiedzania Jokohamy jest z pewnością wizyta w jednym z nielicznych na świecie muzeów dotyczącego najwspanialszego, naturalnego materiału, czyli jedwabiu. Prezentowane są wszystkie stadia powstawania włókien począwszy od larw jedwabników, poprzez tkanie materiałów, aż po niesamowite możliwości jakie daje jedwab w rękach artystów i rzemieślników – można tam zobaczyć tradycyjne jedwabne szaty, dwustronne japońskie hafty na jedwabiu oraz historyczne malarstwo na jedwabiu.

Jokohama jest również areną ważnych wydarzeń międzynarodowych szczególnie jeśli chodzi o sport, chociaż nie tylko... W 2002 roku na tutejszym stadionie odbywał się finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej pomiędzy Niemcami a Brazylią ( 0:2) oglądany przez prawie 70 tys. ludzi zgromadzonych na trybunach i wiele milionów przed telewizorami i monitorami komputerów. W 2009 roku natomiast odbyły się w Jokohamie również Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym.

Również jeśli chodzi o kulturę Jokohama plasuje się w światowej czołówce – zdjęcia i filmy z nietypowego eventu mającego uczcić 150 rocznicę założenia portu obiegły cały świat wzbudzając żywe dyskusje i zasłużone zachwyty wśród internautów i publicystów. Otóż przez kilka godzin po mieście spacerowały dwa potężne mechaniczne pająki o  wysokości ponad 12 metrów każdy. Występ francuskiej grupy teatralnej „La Machine” nikogo nie pozostawił obojętnym, większość opinii na jego temat było pozytywnych. Mówiło się o nim na całym świecie...

Jeśli więc tanie bilety do Jokohamy to Twoje marzenie, to nie czekaj dłużej i dzięki wyszukiwarce biletów na portalu Tanie-loty.com.pl rezerwuj już miejsce w samolocie. Tanie loty do Jokohamy nareszcie okazują się tak korzystne cenowo, że podróż marzeń może zostać w końcu zrealizowana.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!