Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Gdzie pojechać na wakacje? Nieoczywiste miejsca, które cię zachwycą

Gdzie pojechać na wakacje? Nieoczywiste miejsca, które cię zachwycą

Świat jest pełen niesamowitych miejsc, których piękno jest wprost niesamowite. Część z nich znajduje się poza zasięgiem zwykłego weekendowego wypadu, jednak warto zaplanować sobie dłuższy urlop i zobaczyć te niezwykłe miejsca. Dzisiejsze zestawienie zawiera właśnie takie niesamowite miejsca, do których w pewnym momencie swojego życia po prostu trzeba się wybrać. Popatrzcie tylko na te zdjęcia!

Patagonia

Ta rozległa kraina na południu Ameryki Południowej położona jest na terenie dwóch państw: Argentyny i Chile. W Patagonii dominują pustkowia, stepy i góry. Warto się tam wybrać chociażby dla And, które są głównym elementem krajobrazu. Wszyscy spragnieni czasowej izolacji od świata i braku kontaktu z ludźmi, odnajdą się tam idealnie. Będąc na miejscu, warto zajrzeć także na Ziemię Ognistą - archipelag wysp, położony na południe od Patagonii.

Patagonia, fot.: Shutterstock

Andaluzja

Costa del Sol, Costa del Luz- już same nazwy wybrzeży mówią o tym regionie Hiszpanii bardzo wiele. Słońce i światło to wyznaczniki Andaluzji. Jadąc tam, można zwiedzać zarówno duże miasta, takie jak Sewilla, ale także urokliwe małe miasteczka, nadmorskie kurorty i plaże. To region zamieszkany już od setek lat, dlatego jego starożytność można wyczuć w wielu miejscach.

Andaluzja, fot.: Shutterstock

Dalmacja

Dalmacja jest bałkańską perłą w koronie. Ta kraina położona nad morzem Adriatyckim znajduje się na obszarze Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Znajdują się tam plaże z nieziemsko błękitną wodą oraz malowniczymi kamienistymi plażami, a także jedne z najbardziej klimatycznych miast w Europie, np. Split czy Dubrownik. Znaleźć tu można piękne parki narodowe, np. Krka, słynące ze swoich wielopoziomowych wodospadów.

Dalmacja, fot.: Shutterstock

Skye

Ta druga co do wielkości wyspa Szkocji olśniewa swoją urodą. Była zdobywana przed Wikingów już IX wieku naszej ery i odgrywa w sagach skandynawskich znaczącą rolą. Została uwieczniona w licznych poematach, obrazach i książkach. Filmowcy także ją uwielbiają: była tłem do wydarzeń w "Gwiezdnym pyle" czy "Prometeuszu". Jej nieokiełznana uroda zapiera dech w piersiach.

Isle of Skye, fot.: Shutterstock

Georgia

Stany są pełne niezwykłych miejsc, jednym z nich jest Georgia, czyli stan mokradeł, kolonialnych domów i plantacji. Ma niezwykły klimat, mocno nastrojowy i momentami sentymentalny. Ciekawie prezentują się obrośnięte porostami drzewa, charakterystyczne budynki czy tętniące życiem miasta.

Georgia, fot.: Shutterstock

​Aż zachciałoby się wsiąść na pokład samolotu i pojechać w któreś z tych miejsc. Nie przejmując się czasem, pracą czy czymkolwiek innym. W naszym przypadku pozostaje to nadal w sferze marzeń, jednak wartych urzeczywistnienia.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!