Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

4 sposoby na ładne selfie z podróży, bez irytowania wszystkich wokół

4 sposoby na ładne selfie z podróży, bez irytowania wszystkich wokół

Selfie stick został ogłoszony najbardziej znienawidzonym gadżetem 2015 roku. Jednak nie wpłynęło to zbytnio na jego sprzedaż, bo przecież każdemu z nas zdarza się popełnić raz na jakiś czas selfie. Machanie kijkiem jest za to bardzo irytujące dla osób postronnych, nie wspominając już o kwestii bezpieczeństwa: ludzie zapatrzeni w swoje odbicie przestają zwracać uwagę na otaczający ich świat. Pomimo rosnącego zniesmaczenia egocentryczną otoczką selfie, czasami po prostu nie ma innej opcji i trzeba sobie zdjęcie zrobić samemu. 

Poniżej znajdziesz 4 sposoby na zrobienie ładnych, nieirytujących selfie.

1. Użyj statywu podróżnego

Może być malutki, ale niech spełnia swoją funkcję. Nie dręcz ludzi selfie stickiem, pozwól im w spokoju kontemplować widoki. Statyw jest lżejszy i mniejszy od kijka, można go złożyć do niewielkich rozmiarów. Bez problemów poradzi sobie z uniesieniem ciężaru aparatu, dostosuje się do podłoża dzięki giętkim nóżkom i umożliwi pstryknięcie selfie bez ujmowania ręki.

2. Użyj interwałometru albo automatycznego wyzwalacza

Obie opcje pozwolą ci na pełną swobodę w robieniu selfie. Interwałometr to po prostu bezprzewodowy wyzwalacz, działający według zaprogramowanych sekwencji czasowych. Przy odpowiednich ustawieniach pozwala działać cuda. Natomiast automatyczny wyzwalacz jest dostępny w większości aparatów i smartfonów. Nie wahaj się z niego skorzystać.

3. Ściągnij aplikacje mobilne do robienia selfie

Istnieje sporo apek, które pozwalają na zrobienie jak najlepszego selfie. Jedną z nich jest FaceTune, dzięki której bezproblemowo możesz upiększyć swoją twarz na zdjęciu: wygładzisz skórę, usuniesz niedoskonałości cery, wybielisz zęby, etc.

4. Zainwestuj w obiektyw szerokokątny

Z teoretycznego punktu widzenia selfie skupia się na twarzy osoby robiącej zdjęcie. Jednak zwykle jest to odbierane jako przejaw egocentryzmu i narcyzmu, dlatego warto zainwestować w szerokokątny obiektyw, dzięki któremu twoja twarz nie zdominuje całego zdjęcia. Taką opcję oferuje na przykład GoPro.

Jeśli planujesz robić selfie, to powyższe rady mogą ci się przydać. A napewno pozwolą ci uniknąć pełnego potępienia wzroku przechodniów. Reszta zależy tylko od ciebie.

Źródło: usatoday.com

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!