Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Top 10 ciekawych blogów wg Redakcji Tanie-Loty.pl

Top 10 ciekawych blogów wg Redakcji Tanie-Loty.pl

Polska blogosfera podróżnicza jest wspaniale rozwinięta. W internecie można znaleźć setki blogów prowadzonych regularnie przez zapaleńców chcących dzielić się z innymi swoimi przeżyciami i pomysłami na podróże. Opisywane historie nierzadko są bardzo inspirujące i budzące chęć rzucenia wszystkiego, by wyjechać gdzieś w świat. Możliwości są ogromne, a ograniczenia wynikają zazwyczaj jedynie z dwóch czynników: czasu i pieniędzy. W związku z liczbą istniejących blogów, wybór najciekawszych może być dość trudny. Jako redakcja, postanowiliśmy stworzyć subiektywne zestawienie dziesięciu blogów godnych polecenia. O większości z nich mogliście jeszcze nie słyszeć, możliwe że część z nich znacie, jednak wszystkie są warte przeczytania.

icestory.pl

Blog o krajach skandynawskich, pisany z polotem i okraszony wspaniałymi zdjęciami surowych krajobrazów (i nie tylko). Tworzony z pasją i wdziękiem. Bardzo szybko się rozwija, nowe artykuły pojawiają się często, a ich jakość jest na wysokim poziomie. Ice Story tworzony jest przez duet autorski: Berenikę i Piotra. Dominuje tu autentycznie skandynawski klimat, który docenią wszyscy wielbiciele Północy.

Zobacz blog

cojapaczam.pl

Całkowicie nowy blog, w którym znajdziecie pisane z pasją posty dziewczyny, która rzuciła wszystko i wyjechała zdobywać kanadyjskie szczyty. Oprócz pięknych zdjęć, na blogu znajduje się wiele praktycznych wskazówek turystycznych oraz relacje z codziennego życia na emigracji. O swoich wzlotach i upadkach autorka pisze z dużą dawką humoru i autoironii, co wyróżnia ten blog na tle innych.

Zobacz blog

stohistorii.pl

Blog pary, która zdecydowała się wyjechać do Nowej Zelandii. Znaleźć tu można teksty właśnie o tym kraju, jak i o Azji. Autorzy opisują swoją wyprawę nie tylko od strony turystycznej, choć to spora część ich postów. Skupiają się także na konkretnych przygotowaniach przedwyjazdowych oraz praktycznych poradach związanych z określaniem niezbędnego budżetu. 

Zobacz blog

101countriesbefore50.com

Kto by nie chciał zwiedzić 101 krajów przed ukończeniem pięćdziesiątki? Na świecie aktualnie istnieją 194 państwa, zatem 101 to dość ambitny plan. Pewna para właśnie to sobie postawiła za cel i teraz wprowadza go w życie, robiąc przy okazji mnóstwo pięknych i ciekawych zdjęć. Na blogu znajduje się rozbudowana i rzetelna sekcja poradnikowa, gdzie znaleźć można odpowiedzi na większość pytań nurtujących podróżników.

Zobacz blog

wysrodkowani.blog.pl

Blog prowadzony przez parę, która zdecydowała się na wyjazd do Chin. Tam uczą dzieciaki języka angielskiego i starają się zrozumieć Chińczyków, choć nie jest to łatwe. Teksty dotyczą nie tylko licznych podróży, ale przede wszystkim są ciekawym spojrzeniem na odmienność kulturową i wynikające z niej różnice. Autorzy potrafią wychwycić różnorakie niuanse w sposobie bycia i humorach Chińczyków, a przy okazji zajmująco o tym pisać.

Zobacz blog

gapienamape.pl

Stańcie przed mapą, wskażcie losowo wybrane miejsce... i zacznijcie planować wyjazd! Ponoć w ten sposób podróżują autorzy tego bloga. Ciekawe, prawda? Znajdziecie tu liczne relacje z podróży odbywanych na własną rękę w różnych kierunkach świata, a liczba odwiedzonych miejsc przyprawia o lekki zawrót głowy. Świetny blog, by szukać inspiracji do własnych podróży.

Zobacz blog

carpedream.pl

Dwóch facetów postanowiło zabrać swoje gitary i ruszyć na podbój Australii i okolic. I właśnie tego tematu dotyczy ich blog. Piszą z polotem i humorem, dzieląc się często wskazówkami i radami dotyczącymi sposobów na ciekawe podróżowanie. Plan mieli ambitny, bo związany z dostaniem się do Australii autostopem (komunikacją publiczną, rikszami, końmi, pieszo, wpław lub jak tylko się da, byle nie samolotem). Nie piszą zbyt często, ale za to ciekawie.

Zobacz blog

balkanyrudej.pl

Bałkany same w sobie są szalone, można o nich pisać i pisać, a tematy nigdy się nie wyczerpią. Ciekawa kultura, piękne krajobrazy, niezwykli ludzie i jeszcze bardziej niezwykłe życie - wszystkie te aspekty znajdują swoje odbicie w ciętym piórze autorki. Właśnie taki jest blog Rudej, lekko szalony i z pewnością szalenie ciekawy. 

Zobacz blog

wkrainieteczy.wordpress.com

Niezwykła decyzja o wyjeździe do RPA stała się motywem przewodnim tego bloga. Znaleźć tu można opisy atrakcji turystycznych i wypraw, ciekawe obserwacje kulturowe, a także porady typowo praktyczne, dotyczące życia w Afryce. Niezbyt często spotyka się dziewczynę, która za miejsce swojego codziennego życia wybiera właśnie Afrykę, więc tematyka tego bloga jest wyjątkowa i egzotyczna.

Zobacz blog

kamilakielar.pl

Bear Girl nie mogło zabraknąć na naszej liście. Ekologiczne podróżowanie to jej domena, techniki survivalu nie mają przed nią tajemnic, a ona sama pisze bardzo inspirująco. Ma już pokaźną grupę fanów, do których my też się zaliczamy. W tym blogu można znaleźć praktyczne porady, na przykład jak zbudować Qinzee (łatwiejsza wersja igloo), piękne zdjęcia ludzi, zwierząt i krajobrazów oraz przy okazji niewyczerpane źródło inspiracji.

Zobacz blog

Warto mieć oko na powyższe blogi. Ich lektura jest czystą przyjemnością, a słowa wsparcia dla tworzących je blogerów (tych początkujących) na pewno dodadzą im skrzydeł. My z kolei możemy śmiało oznaczyć je znakiem jakości Tanie-Loty.pl.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!