Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Jak przewieźć sprzęt sportowy samolotem?

Jak przewieźć sprzęt sportowy samolotem?

Z rowerem w samolocie? Tak, ale jedynie z odpowiednio zabezpieczonym. Linie lotnicze posiadają różne regulacje na temat przewozu sprzętu sportowego. Jeśli chcemy spędzić aktywny urlop i nie wypożyczać na miejscu nart czy deski, sprawdźmy wcześniej jakimi zasadami kieruje się nasz przewoźnik.

Wielu z nas nie chce rezygnować z aktywności sportowej podczas zagranicznego wyjazdu lub po prostu w tym właśnie celu udaje się w podróż. Zanim pojawimy się na lotnisku z całym sprzętem niezbędnym do uprawiania naszej ulubionej aktywności, sprawdźmy jakie regulacje posiada w tym zakresie dany przewoźnik. Nie ma odgórnych przepisów określających zasady przewozu sprzętu sportowego, dlatego niektóre linie lotnicze wprowadzają dodatkowe opłaty, a inne z kolei mogą wliczyć jego niektóre elementy w cenę bagażu rejestrowanego. Przed dokonaniem rezerwacji, warto skontaktować się z przewoźnikiem ponieważ z racji na różne typy samolotów obsługujących rejsy, na wybranej przez nas trasie dany sprzęt sportowy może być niedozwolony.

b2ap3_thumbnail_diver-666728_1280.jpg

Planując przewóz sprzętu sportowego na pokładzie samolotu, musimy go odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. Jeśli linie wymagają przewozu w specjalnych opakowaniach, możemy je nabyć na lotnisku lub za pośrednictwem strony przewoźnika. Oto kilka przykładów jak przygotować swój sprzęt do podróży samolotem

 • Narty i deska snowbordowa – przewożone są jako bagaż sportowy i w jego skład może wchodzić jedna para nart (lub deska) para kijków i buty z zapięciami. Sprzęt należy umieścić w specjalnym futerale. Niestety wszystkie linie lotnicze pobierają opłaty za przewóz nart lub deski.
 • Rower – musi być odpowiednio przygotowany do przewozu w luku bagażowy. Należy odkręcić pedały i przednie koło i przymocować je przy ramie, a także unieruchomić kierownicę oraz spuścić powietrze z opon. Kolejnym krokiem jest zapakowanie sprzętu do specjalnej torby ochronnej lub kartonu,
 • Sprzęt do nurkowania – jeśli podczas urlopu mamy w planie zejścia pod wodę, musimy właściwie zabezpieczyć sprzęt. Butla musi być całkowicie opróżniona, a źródła zasilania oraz lampy odłączone. Ponadto, wszystkie włączniki i zawory muszą znajdować się w pozycji „wyłączony”. Delikatne elementy należy dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
 • Kije do golfa - możemy także nadać kije do golfa – zasady ich przewozu naturalnie zależą od przewoźnika – np. PLL LOT dopuszcza przewóz torby z kompletem kijów, piłek, podkładek oraz pary butów, a koszt przewozu to od 50 do 400 zł (w zależności od trasy). Z kolei Ryanair za przewóz sprzętu golfowego ważącego maksymalnie 20 kg zażąda opłatę w wysokości 50 lub 60 euro (w zależności od tego czy bilet rezerwujemy przez internet czy na lotnisku).

b2ap3_thumbnail_golf-584092_1280.jpg

Pakując sprzęt sportowy w wakacyjną podróż trzeba być bardzo uważnym – jeśli ciężar bagażu przekroczy 50 kg (lub 45 jak w przypadku LOTu) może to oznaczać konieczność wykupienia usługi Cargo. Tak może być w przypadku całego osprzętu i deski windsurfingowej. Dodatkowo, jeśli będziemy podróżować z przesiadką i druga część podróży będzie obsługiwana przez innego przewoźnika musimy także poznać zasady, jakimi kieruje się on przy przewozie sprzętu sportowego. Może się okazać, że w połowie drogi spotkamy się z odmową przyjęcia sprzętu na pokład.

 

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!