Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Bagaż podręczny w EasyJet - podstawowe informacje

Bagaż podręczny w EasyJet - podstawowe informacje

Linie lotnicze EasyJet w swoim regulaminie zawarły zapis o rozmiarach gwarantowanego bagażu podręcznego. Podpowiadamy jak przygotować walizkę, którą zabierzemy z sobą na pokład samolotu i co może się znaleźć w jej wnętrzu.

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze, które są jednym z największych przewoźników oferujących tanie połączenia. Każdego roku z usług przewoźnika korzysta nawet kilkadziesiąt milionów pasażerów. Zanim zarezerwujemy bilet na lot w wymarzoną podróż, sprawdźmy jakie regulacje stosuje easyJet w kwestii bagażu podręcznego. 

Rozmiar walizki

W 2013 roku linie wprowadziły do swojego regulaminu tzw. gwarantowany bagaż podręczny. Oznacza to, ze jeśli stawimy się na odprawie z walizką o wymiarach nie większych niż 50 x 40 x 20 cm (wymiary obejmują rączki i kółka) mamy gwarancję, że będziemy mogli przewieźć bagaż na pokładzie samolotu w schowku nad siedzeniem lub pod poprzedzającym nas fotelem. Ta gwarancja dotyczy nawet najbardziej uczęszczanych lotów, podczas których na pokładzie znajduje się komplet pasażerów.

b2ap3_thumbnail_airport-731196_1280.jpg

Linie dopuszczają także wniesienie na pokład nieco większej walizki, bo liczącej 56 x 45 x 25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Niestety istnieje ryzyko, że jeśli zostaną wyprzedane wszystkie bilety, zostaniemy poproszeni o nadanie walizki jako bagażu rejestrowanego.

Jeśli jednak na pokładzie znajduje się komplet pasażerów, sprawa naszej większej walizki nie jest całkowicie przesądzona. Przewoźnik gwarantuje posiadaczom kart EasyJet Plus, pasażer z wykupiona usługą Flexi (elastyczna taryfa) oraz osoby, które wykupiły dodatkową przestrzeń na nogi, mogą wnieść na pokład walizkę o rozmiarach 56 x 45 x 25 cm. W takim przypadku należy jednak pamiętać, aby zjawić się przy bramce odlotu na czas i skorzystać z usługi Speedy Boarding (szybkie wejście na pokład).

Należy także pamiętać, ze jeśli podróżujemy z niemowlęciem, które będzie siedziało na kolanach opiekuna, nie przysługuje nam możliwość wniesienia na pokład dodatkowej walizki. Dlatego wszystkie przedmioty jakich maluszek będzie potrzebował w trakcie lotu, muszą znaleźć się w bagażu podręcznym opiekuna. Natomiast jeśli zarezerwowaliśmy dla dziecka dodatkowe miejsce, przysługuje mu bagaż podręczny, o wymiarach takich jak w przypadku osób dorosłych. Możesz także wnieść na pokład fotelik samochodowy lub specjalne siedzisko do przewozu niemowlaków. Należy tylko zwrócić uwagę, aby wiek oraz waga dziecka, zgadzały się z zaleceniami producenta.

b2ap3_thumbnail_shutterstock_163509389_small.jpg

Co można przewieźć w bagażu podręcznym?

Zanim zapakujemy walizkę, którą umieścimy w schowku na pokładzie samolotu, należy sprawdzić dokładnie może się w niej znaleźć. Dzięki temu unikniemy kłopotliwego opróżniania walizki z potrzebnych, a niedozwolonych rzeczy.

Płyny to nie tylko napoje czy inne ciecze. To określenie ma szersze znaczenie i mieszą się w nim np. pomadki i balsamy do ust, kremy, lakiery do włosów czy dezodoranty. Płyny można przewozić w bagażu podręcznym w opakowaniach nie większych niż 100 ml. Wszystkie pojemniki musza być umieszczone w przezroczystej, plastikowej torebce wielokrotnego użytku (zamykanej na zatrzask lub suwak). Maksymalna wielkość torebki to 20 x 20 cm.

 • Dopuszczalne jest wniesienie na pokład samolotu gorącego napoju zakupionego na lotnisko pod warunkiem, że kubek jest zaopatrzony w specjalną pokrywkę.
 • Linie EasyJet dopuszczają także przewóz jedzenia w bagażu podręcznym, jednak należy mieć na uwadze przepisy obowiązujące w danym porcie lotniczym. Przy odprawie celnej możemy zostać poproszeni o wyrzucenie zabranego prowiantu.
 • Poza bagażem podręcznym linie dopuszczają przewóz niewielkiej torby z alkoholem, jedynie pod warunkiem, że został on zakupiony w sklepie na lotnisku. Należy jednak pamiętać, że nie zostaniemy wpuszczeni na pokład z zakupionym trunkiem, jeśli zawartość alkoholu przekracza 70% (uznawany jest wtedy za towar niebezpieczny).
 • W bagażu podręcznym można także przewozić leki, jednak należy pamiętać o ograniczeniu wielkości pojemników (100 ml). W wypadku jeśli konieczne jest przewiezienie leków czy to w formie płynnej czy żelowej w większych opakowaniach, konieczne będzie przestawienie zaświadczenia od lekarza.
 • Przewoźnik dopuszcza także przewóz w bagażu podręcznym instrumentów muzycznych, pod warunkiem, że rozmiary instrumentu wraz z futerałem nie przekraczają wymiarów 30 x 120 x 38 cm. W takim przypadku instrument będzie traktowany jako jedna dozwolona sztuka bagażu podręcznego.
 • Niewielkie urządzenia elektryczne, takie jak laptopy, tablety czy odtwarzacze mp3 także mogą znaleźć się w podręcznej walizce. Trzeba jednak pamiętać, ze nie wolno z nich korzystać w trakcie startu oraz lądowania.

 

Nawigacja dodatkowa