1434-dronten-czyli-wspomnienia-erasmusa-z-holandii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj lotów
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 1 mln klientów
  • bezpieczne płatności
  • korzystne oferty
Tanie loty. Porównaj ceny i leć taniej

Treść główna

Dronten - czyli wspomnienia Erasmusa z Holandii

Na co dzień studiuję biotechnologię na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy,
jednak ten semestr (mam na myśli semestr letni roku akademickiego 2013/2014) spędzam w Dronten (Holandia) w ramach wymiany studenckiej Programu Erasmus. 

Pierwszy wpis poświęcę miejscowości, w której mieszkam, czyli Dronten, znajduje się ona w prowincji Flevoland (jak widać poniżej na mapie Gmina Dronten zajmuje 1/4 sztucznej wyspy Holenderskiej).

b2ap3_thumbnail_255px-Map_-_NL_-_Municipality_code_0303_2009.svg.png

Budowa miasta Dronten rozpoczęła się w 1960 roku, jest to stosunkowo młode miasto, więc nie znajdziemy tu zabytków historycznych. Jedyne co możemy podziwiać to piękne krajobrazy natury.
Mieszkam na Campusie studenckim CAH University of Applied Science, w spokojnej, zielonej okolicy ...
Poniżej widok z mojego okna podczas majowego deszczu - pada tu bardzo często.

Dronten - Campus studencki CAH University of Applied Science

Zaraz obok mojego Campusu znajduje się stadion Reaal, na którym niemalże codziennie odbywają się jakieś ćwiczenia czy mecze i przepiękny las z kilkunastokilometrowymi ścieżkami rowerowymi. Wspaniałe miejsce na odpoczynek od codziennego wrzasku, zgiełku i na wyciszenie ...
Jakieś 3 km dalej, nieopodal Zatoki znajduje się Centrum Dronten, Ratusz, Kościół Arka z uroczą Wieżyczką i mnóstwo sklepów.Dronten - Zatoka

Dronten

Dronten

Dronten - droga do Centrum, w tle Wieża kościoła Arka.

Dronten - Wieża kościoła Arka.

Niedaleko Dronten znajduę się Walibi World - Park Rozrywki - od znajomych słyszałam o nim bardzo dobre opinie.

Walibi Worl powstał w 1971 roku w Biddinghuizen. Na tej stronie możecie zobaczyć wszystkie atrakcje jakie Par ma do zaoferowania: http://www.parkmania.pl/parki/83/atrakcje/Walibi-Holland.html

Sama jednak wolałam wybrać się do największego Parku rozrywki w Holandii czyli Eftelingu, o którym zamieszczę kolejny wpis :) .

b2ap3_thumbnail_250px-Walibi_WK.jpg

b2ap3_thumbnail_walibi-world.jpg

Papierowa kosmetyczka Paprcuts - prezentacja produ...
Google Flights czyli Loty Google

Okazje na tanie loty

Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!188 okazji od 146 Zobacz Kraina ognia i lodu czeka! Sprawdź tanie loty na ISLANDIĘ53 okazje od 446 Zobacz Perełki do 200 zł! Co za okazje!200 okazji od 113 Zobacz Nie masz jeszcze planów na wakacje? Wybierz jedną z naszych propozycji!103 okazje od 154 Zobacz Tu macie wiele do odkrycia! Tanie loty do Grecji143 okazje od 248 Zobacz WŁOCHY czekają! Loty w zasięgu ręki197 okazji od 140 Zobacz Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka! 45 okazji od 232 Zobacz Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!197 okazji od 242 Zobacz Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie200 okazji od 132 Zobacz Zakochaj się w Chorwacji! Wyjątkowe miejsca czekają na Ciebie!107 okazji od 140 Zobacz Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż197 okazji od 135 Zobacz W stronę słońca! Tanie loty na południe! 191 okazji od 221 Zobacz

Newsletter Tanie Loty

Zapisz się i otrzymuj najlepsze okazje lotnicze prosto na maila!

Admin: Artweb-Media Artur Kowalczyk. Polityka Prywatności