Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Jak szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku

Jak szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku

Kontrole bezpieczeństwa na lotniskach bywają bardzo nużące i czasochłonne. W zależności od wielkości lotniska i natężenia ruchu można stać godzinami w oczekiwaniu na swoją kolej. Istnieją jednak sposoby, by zdecydowanie przyspieszyć cały proces.

Jeśli zastosujecie się do kilku poniższych rad, znacznie skrócicie czas swojej kontroli, a przy okazji także czas, jaki spędzą stojący za Wami kolejkowicze. A jeśli jeszcze podzielicie się tą wiedzą z innymi, to może uda się wreszcie mniej czasu tracić na lotniskach. Jak zatem przyspieszyć swoją odprawę na lotnisku?

Myśl o kontroli już podczas pakowania

Przede wszystkim powinieneś myśleć o kontroli już w trakcie pakowania. Nie zabieraj do bagażu podręcznego scyzoryka, ani innych ostrych narzędzi. Nie będziesz mógł wnieść ich na pokład, a co więcej Twój bagaż będzie musiał zostać szczegółowo przeszukany, co mocno Cię spowolni. 

Spakuj się tak, by Twój laptop, aparat, czytnik książek czy inne urządzenia elektroniczne znajdowały się na wierzchu. Będziesz musiał je wyjąć na taśmę, więc lepiej mieć je w łatwo dostępnym miejscu. Nie ma nic gorszego niż przepakowywanie się tuż przed taśmociągiem.

Sprawdź kieszenie 

Do pojemników na taśmociągu należy wyłożyć wszystkie metalowe przedmioty. Nie zapomnij sprawdzić kieszeni, czy nie zostały tam klucze czy monety. Zdejmij od razu zegarek i pasek od spodni, wyjmij telefon komórkowy i umieść wszystko w pojemniku. Nie zapomnij zdjąć okularów przeciwsłonecznych z głowy. Jeśli bramka zapiszczy, będziesz musiał ponownie przechodzić kontrolę i szukać metalowych przedmiotów w Twoim ubraniu.

Płyny zapakuj w torebki strunowe

Do bagażu podręcznego zapakuj tylko niezbędne płyny, zamknięte dodatkowo w osobnych woreczkach strunowych. Jeśli lecisz z bagażem rejestrowanym, lepiej zrobisz wsadzając płyny do niego. Jeśli jednak musisz zabrać ze sobą na pokład jakąś ciecz, pamiętaj, że będziesz musiał wyjąć ją z torby i osobno umieścić w pojemniku taśmociągu.

Zdejmij ubrania przed kontrolą

Do osobnego pojemnika włóż swoją odzież wierzchnią: kurtkę, bluzę, szal, marynarkę, etc. Zostaw sobie tylko warstwę najbliższą ciału. Niektóre lotniska wymagają zdjęcia również butów, ale z tym poczekaj do sugestii ze strony kontrolerów.

Samych szybkich kontroli!

Fot.: Shutterstock

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!