Społeczność Podróżników

Loty do Wielkiej Brytanii

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Wielkiej Brytanii


Wielka Brytania

londyn_bigben
Big Ben w Londynie
Fot. Dreamstime

Wielka Brytania ma wiele twarzy. To kraj tradycji, monarchii, herbatki o piątej po południu, londyńskiego metra oraz wyjątkowej pogody. To ostoja europejskiego konserwatyzmu i źródło awangardowych trendów. Wielka Brytania to wyspa dobrobytu oraz kultywowania tradycji, ale także niesamowitej mieszanki kulturowej. To kraj Szekspira oraz Davida Beckhama, Beatlesów i Sex Pistols, piłki nożnej, regat wioślarskich i królewskiego polo. Wszystkim przybywającym do Wielkiej Brytanii turystom wyspa oferuje całe bogactwo doznań oraz niezapomnianych wrażeń. Każdy tu znajdzie coś dla siebie - pulsujące życiem metropolie, prehistoryczne zabytki i bezkresne, smagane wiatrem i deszczem krajobrazy.

Zjednoczone Królestwo, położone w całości na Wyspach Brytyjskich, jest jednym z najstarszych w Europie i szczyci się ogromnym dorobkiem kulturalnym i przebogatą historią. Trzeba pamiętać, że ten kraj jest unikalny pod każdym względem. Tworzą go trzy narody, odrębne kulturowo, ale zjednoczone pod jedną flagą. Oto bitni i niezależni Szkoci, którzy nigdy nie ugięli karku przed Anglią; krewcy Irlandczycy, którzy do dziś nie pogodzili się z angielską dominacją; pracowici i skromni Walijczycy, którzy ze swej pięknej krainy uczynili zagłębie przemysłowe i zapewnili wyspiarskiemu Królestwu dostatek i niezależność ekonomiczną od Kontynentu. Wreszcie, Anglicy - dumni, stateczni i uprzejmi, słynący ze stoickiej postawy i cierpliwości. Wciąż uważają swoją ojczyznę za centrum świata.

Atrakcje

Anglia to przede wszystkim Londyn. Ta nieustannie rozwijająca się metropolia to drugie co do wielkości miasto Europy i obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego turysty. Londyn to serce Zjednoczonego Królestwa - miejsce gdzie tworzy się współczesna historia kraju i polityka. To również ogromne centrum finansowe, w którym swoje siedziby mają wielkie korporacje i banki. Stolica jest miejscem, od którego warto zacząć zwiedzanie wysp i to ona jest głównym celem tanich lotów.

W drugiej kolejności warto udać się do wnętrza południowo-wschodniej Anglii, wzdłuż przepięknej linii brzegowej, aż do diecezji Canterbury – miejsca męczeńskiej śmierci Tomasza Becketta. Południowo-zachodnia Anglia to z kolei urwiste wrzosowiska Devona i skaliste wybrzeże Kornwalii.

Główną miejską atrakcją zachodniej Anglii jest drugie co wielkości miasto w kraju – Bristol. Jest to największy na wyspach port i stolica regionu South-West. Miasto słynie przed wszystkim z dorocznego festiwalu balonów. Będąc w tym rejonie nie można ominąć rzymskich łaźni Bath i katedry w Exeter. W centrum kraju, podstawową atrakcją turystyczną są jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych miast uniwersyteckich - Oxford i Cambridge, a także miasto Shakespeare'a - Stratford na rzeką Avon. Równie atrakcyjne dla podróżnika może być Norwich, miasto położone na malowniczej równinie hrabstwa East England.

Na północy Anglii królują duże miasta przemysłowe - Liverpool, Newcastle oraz Manchester. Słyną przede wszystkim ze swoich zespołów sportowych i ekscytującego nocnego życia. Położone niedaleko York i Durham mają wspaniałe historyczne skarby, ale ten rejon słynie przede wszystkim z unikalnego krajobrazu. Wyżyny Lake District i doliny Yorkshire'u są prawdziwym magnesem dla turystów. Odwiedzając Wielką Brytanię, należy pamiętać o historycznej wadze niemal każdego miejsca, w którym postawimy stopy.

Kiedy lecieć?

Planując pobyt w Wielkiej Brytanii warto zastanowić się jaki rodzaj wypoczynku nam odpowiada. Anglia ma bardzo zróżnicowany klimat. Nie sposób przewidzieć, w którym miesiącu pogoda w Anglii będzie najlepsza. Angielskie lato rzadko bywa upalne, a zima zazwyczaj nie jest mroźna. Niewielkie są też różnice klimatyczne między poszczególnymi regionami. Przeciętna temperatura w głębi lądu jest w lecie porównywalna z panującą na plażach południowego zachodu i ok. 1 - 2 stopnie wyższa niż na północy. Jedno jest natomiast pewne – jadąc do Anglii warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i parasol, bez względu na porę roku, szczególnie jeśli chcemy odwiedzić okolice Londynu, kojarzone od lat z mgłą i deszczem.

Główny sezon turystyczny w Anglii obejmuje przede wszystkim okresy wakacyjne. Szczególnie w miastach Podczas miesięcy letnich oblężenie przeżywają rejony północne, szczególnie Lake District oraz wybrzeże atlantyckie – pełne palm, romantycznych promenad i nadmorskich kurortów, stanowiących centra rozrywki i sportu. Latem też odbywają się znane na całym świecie imprezy sportowe i towarzyskie: Royal Ascot Racecourse - jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów konnych, Henley Royal Regatta - regaty na Tamizie, Chelsea Flower Show - jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych wystaw poświęconych sztuce pielęgnacji kwiatów i uprawiania ogrodów oraz słynny wyścig wioślarski, w którym rywalizują osady uniwersyteckie z Oxford i Cambridge.

Wysoki sezon w miastach to również okres świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkanocy. Najlepiej podróżować do Anglii w kwietniu, maju, wrześniu i październiku, dlatego że w tych miesiącach loty są na ogół najtańsze, łatwiej o miejsce w hotelach czy pensjonatach i zdecydowanie mniej jest turystów.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Wielkiej Brytanii za bardzo niską cenę. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Wielkiej Brytanii zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
5 Komentarze | Dodaj komentarz

Loty do Wielkiej Brytanii

więcej

Wielka Brytania w pigułce

 • Oficjalna nazwaZjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaLondyn
 • Używane językiangielski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki
 • Walutafunt szterling (GBP)
 • Ludność60 975 000
 • Powierzchnia kraju244 820 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: 0 044 870 774 2700, Policja: 999/112, Straż Pożarna: 999/112, Pogotowie ratunkowe: 999/112
 • DokumentyOdkąd Polska należy do Unii Europejskiej nie są wymagane wizy wjazdowe. Konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości, może to być paszport lub dowód osobisty.
 • KlimatW Wielkiej Brytanii często pada deszcz. Wyspy leżą w strefie klimatu umiarkowanego z wpływami morskimi.
 • KulturaMieszkańcy Wielkiej Brytanii są postrzegani jako ludzie chłodni i pełni rezerwy. Niezwykle ważne jest dla nich również przywiązanie do tradycji. Obecnie Wielka Brytania jest mieszanką różnych kultur i narodowości, co pozwoliło jej mieszkańcom otowrzyc się na obcokrajowców i ich zwyczaje.
 • BezpieczeństwoPoza największymi miastami Wielka Brytania jest stosunkowo spokojnym krajem. Środki bezpieczeństwa stosowane przez władze są zaawansowane i dość skuteczne, ale warto pamiętać o zagrożeniu ze strony kieszonkowców.

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej