image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ManchesteruCena za lot w dwie stronyTanie loty do Manchesteru

3325979561_f2bd8470d1
Manchester, City Hall
Fot. Iris Chase

W dzisiejszym Manchesterze coraz mniej widać jego burzliwe dzieje. Obecnie jest to nowoczesna metropolia, która coraz szybciej zaciera na swoim ciele ślady kryzysu z drugiej połowy XX wieku. To on sprawił, że dziesiątki świetnie prosperujących fabryk i zakładów przemysłowych zamieniło się w krótkim czasie w ruiny. Dzisiaj te same budowle przekształcają się w nowoczesne centra życia kulturalnego, galerie, muzea, kluby, a nawet ekskluzywne apartamenty. Władze miasta kładą ogromny nacisk na to, by zmienić jego oblicze – stare przemysłowe budynki, a także dzielnice poddano zakrojonej na wielką skalę renowacji. Kwitnie nowoczesna architektura, czyści się fabryczne kanały, z których słynął przemysłowy Manchester, przebudowuje całe kwartały.

Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku aż po dziś dzień Manchester uchodzi za stolicę muzyki niezależnej. To właśnie wtedy, w tym przemysłowym i nastawionym na zysk mieście, powstały znane na całym świecie grupy m.in.: The Smiths, Joy Division, New Order, a później choćby Oasis. Być może dlatego też w Manchesterze znajduje się największa w Europie sala koncertowa - Manchester Evening News Arena, która może pomieścić około 21 tysięcy osób.

Swoją siedzibę ma tu także jedna z najsławniejszych drużyn piłkarskich na świecie, Manchester United. To jeden z najstarszych klubów świata, znany też pod przydomkiem "Czerwone Diabły". Gwiazdy klubu: Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Edwin van der Sar, Gary Neville oraz charyzmatyczny i niezwykle skuteczny menadżer Alex Fergusson, są znane prawie każdemu w i poza granicami UK. Stadion MU na Old Trafford jest największym w UK i może pomieścić 76 tysięcy widzów.

Gotowy do lotu? Z Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Manchesteru w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Manchesteru, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Manchesteru!

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej