Społeczność Podróżników

Loty do Birmingham

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Wielkiej Brytanii > Loty do Birmingham


Birmingham

birmingham
Starówka Birmingham
Fot. SXC

Birmingham to dziś druga pod względem ludności (po Londynie) aglomeracja w Anglii - obszar zamieszkuje ok. 5 mln osób. Historycznie to dawne centrum rewolucji przemysłowej (tu właśnie powstała pierwsza fabryka maszyn parowych), dziś - międzynarodowe centrum kultury i prekursor przemian społecznych w Anglii.

Betonową pustynię, jaką kiedyś było miasto, przemieniono w nowoczesny i mieniący się zielenią ośrodek miejski. Kanałami, którymi niegdyś transportowano surowce, pływają dziś łódki z turystami, a na nadbrzeżach kwitnie życie nocne. Birmingham ma 56 km szlaków wodnych – to więcej niż w Wenecji. Stara część miasta to przede wszystkim architektura wiktoriańska z drugiej połowy XIX w. - ciasna zabudowa złożona z ceglanych budynków krytych rdzawą dachówką.

Birmingham wciąż się rozwija. Co roku odwiedza je ponad 30 milionów turystów. Jego zaletą jest położenie w centrum kraju i doskonała infrastruktura transportowa, na którą składają się węzły kolejowy i drogowy, a także nowoczesne lotnisko. Tu zbiegają się trasy łączące północny Liverpool z Londynem, a Bristol ze wschodnim wybrzeżem.

Samo miasto, półtoramilionowa metropolia nie daje odczuć swojego ogromu. Zabytki, liczne muzea i teatry, słynna na całym świecie orkiestra symfoniczna, balet, ogród botaniczny, uniwersytety, szkoły wyższe (z około 45 000 studentów) oraz wszechobecna zieleń wypełniają obszar miasta. W Birmingham rośnie 6 mln drzew, które tworzą 3,2 tys. ha parków, w tym Sutton - największy na świecie (970 ha) rezerwat przyrody w obrębie miasta. Miasto przeznacza także obowiązkowo 1 proc. budżetu projektu architektonicznego na rozwój sztuki, przy całkowitej swobodzie twórczości. Trudno o bardziej przyjazne miejsce dla turystów – bez względu na ich wiek czy upodobania.

Birmingham jest nadal ważnym ośrodkiem przemysłowym w Anglii. Mają tu swoje zakłady m.in. Rover i Cadbury. Ale miasto wiedzie prym  przede wszystkim w rozwoju kultury i sztuki. To tutaj mieszkał i tworzył J.R.R. Tolkien, na zabytkach i krajobrazach miasta wzorował świat „Władcy Pierścieni”. Stąd także pochodzą: Led Zeppelin, Black Sabbath, Judas Priest, Electric Light Orchestra czy Napalm Death. City of Birmingham Symphony Orchestra jest jedną z najsłynniejszych orkiestr symfonicznych na świecie, a swoje koncerty daje w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych sal koncertowych w Europie, którą stroi się jak instrument za pomocą specjalnego systemu komór dźwiękowych.

Ze swoimi tysiącami sklepów Birmingham to także drugie po Londynie centrum handlowe kraju. Otwarty przed kilkoma laty, pokryty 15 tysiącami srebrnych dysków, niezwykły mall Bull Ring - dziś jeden z symboli miasta, stał się najczęściej odwiedzanym domem handlowym w Anglii. Odwiedza go 20 mln klientów rocznie.

Dzięki portalowi Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Birmingham w bardzo niskich cenach. Jeśli wybierasz się do Birmingham, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Birmingham!

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
8 Komentarze | Dodaj komentarz
 • Byłam tutaj kilka razy. Robiłam zakupy w Bull Ring. Zwiedzałam Starówkę i podziwiałam fontannę. Podczas Frankfurt Christmas Market piłam grzane wino i zajadałam się kiełbaskami z grilla. Wnuczki szalały na karuzeli. Piękne miasto, czas świąteczny bajecznie kolorowy. Polecam.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Byłam tu kilka razy. Robiłam zakupy w Bull Ring. Zwiedzałam Starówkę i podziwiałam fontannę. Piłam grzane wino podczas Frankfurt Christmas Market. Wrażenia niezapomniane. Polecam.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • marta

  A ja tam spędziłam 2 tygodnie z moją największą miłością Josefem. Nigdy nie zapomnę tego miasta i często wracam do niego myślami

  Lubię 0 Krótki URL:
 • czesiek

  wspaniałe miasto spędziłem tam święta

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Antonina

  Ja tez jeszcze tam nie byłam. Ale brzmi wspaniale. Zobacze czy nie ma jakis okazji. W końcu wkrótce mam urlop. Może ktoś wybierze sie za mną?

  Lubię 0 Krótki URL:
 • JADWIGA

  Nie znam ale wybieram się tam we Wrześniu do siostry <br />myśle że sie nie zawiode,nie mogę sie doczekać

  Lubię 0 Krótki URL:
 • aniela

  Ja tez kocham to miasto. To tam sa trzy czastki mojego serca. Miasto wspaniale - i zabytkowe i nowoczesne,choc stosunkowo mlode.Nie czuje sie w sklepach ani na ulicach pospiechu, ani tzw.wyscigu szczurow, mimo tego,ze z pracy wraca sie ok.17 albo pozniej.Tylko angielski deszcz i silny wiatr nieraz mi dokuczal.Ale ogolnie SUPER, szczegolnie zima (bo ja nie lubie mrozu).

  Lubię 0 Krótki URL:
 • ktos

  Kocham to miejsce !;*:-):P

  Lubię 0 Krótki URL:

Loty do Birmingham

więcej

Wielka Brytania w pigułce

 • Oficjalna nazwaZjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaLondyn
 • Używane językiangielski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki
 • Walutafunt szterling (GBP)
 • Ludność60 975 000
 • Powierzchnia kraju244 820 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: 0 044 870 774 2700, Policja: 999/112, Straż Pożarna: 999/112, Pogotowie ratunkowe: 999/112
 • DokumentyOdkąd Polska należy do Unii Europejskiej nie są wymagane wizy wjazdowe. Konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości, może to być paszport lub dowód osobisty.
 • KlimatW Wielkiej Brytanii często pada deszcz. Wyspy leżą w strefie klimatu umiarkowanego z wpływami morskimi.
 • KulturaMieszkańcy Wielkiej Brytanii są postrzegani jako ludzie chłodni i pełni rezerwy. Niezwykle ważne jest dla nich również przywiązanie do tradycji. Obecnie Wielka Brytania jest mieszanką różnych kultur i narodowości, co pozwoliło jej mieszkańcom otowrzyc się na obcokrajowców i ich zwyczaje.
 • BezpieczeństwoPoza największymi miastami Wielka Brytania jest stosunkowo spokojnym krajem. Środki bezpieczeństwa stosowane przez władze są zaawansowane i dość skuteczne, ale warto pamiętać o zagrożeniu ze strony kieszonkowców.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5904)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej