Jak wybrać kraj na wakacje? Czasami ta kwestia spędza nam z powiek zupełnie niepotrzebnie. Jeśli wiesz, że po prostu chcesz wypocząć i gdziekolwiek pojedziesz i tak będziesz zadowolony, prawdopodobnie najtrudniej Ci wybrać. Oto siedem pytań, które musisz sobie zadać, by poznać odpowiedź na ósme: gdzie jechać?

2. Jaki masz budżet?

To prozaiczna rzecz, ale jakże ważna. Jaki masz budżet? Czy chcesz zaszaleć i na pokój hotelowy wydać więcej niż zwykle, ale w zamian mieć do dyspozycji spa i jacuzzi, czy też chcesz zaoszczędzić i najlepiej spać w hostelu? Ile wydasz na transport, jedzenie, zakwaterowanie, atrakcje, pamiątki? Wszystkie te koszta trzeba podliczyć, jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać kraj na wakacje.

  • Jeśli szukasz krajów o najniższych wymaganiach finansowych, to warto rozważyć odwiedziny u znajomych (w Polsce lub za granicą), samodzielne wycieczki po Polsce, Ukrainie, Białorusi, Czechach czy Słowacji (również ze względu na dojazd).
  • Jeśli możesz wydać trochę więcej na dojazd lub zakwaterowanie, niedrogie potrafią być też Gruzja, Bułgaria, Maroko czy Węgry.
  • Tanie kraje, gdzie najdroższy jest bilet, więc jeśli złapiesz tanią okazję to musisz tam lecieć, to np. Tajlandia, Wietnam, Kambodża.
  • Jeśli możesz zaoszczędzić na transporcie, bo nie boisz się autostopu, Grecja, Włochy, Niemcy czy Hiszpania przy odpowiednim zarządzaniu budżetem mogą się okazać nie takie drogie.
  • Lepiej unikaj Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Australii czy Szwajcarii, jeśli nie masz budżetu zaplanowanego ze sporą nadwyżką.

świnka skarbonka na lotnisku – wyprzedaż biletów
Pieniądze szczęścia nie dają, ale można wydać je na podróże. Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here