Każdego roku podróżnicze listy chętnych poznawać świat rozbudowują się o ciekawsze i coraz bardziej wymyślne kierunki. Powstają gorące toplisty krajów, miast, miejscówek, które każdy z nas powinien chociaż raz w swoim życiu zobaczyć. Jedna ze światowych firm turystycznych – Intrepid Travel stworzyła coś innego, a mianowicie Not Hot List, czyli wykaz kierunków, które są najczęściej pomijane przez podróżników i turystów, a które jednak mają w sobie potencjał. Globalnym problemem staje się nadmierna turystyka. Stworzona lista zawiera mało odkryte kraje, regiony i miasta, które warto wybrać na cel podróży. Firma namawia na poznawanie tych miejsc z lokalsami.

Zobacz 10 miejsc z Not Hot List, choć część z nich możesz uznać za kontrowersyjne wybory:

2. Gambia

Gambia choć z każdym dniem zyskuje popularność wśród podróżujących, to jednak wciąż jest mało znana. To państwo położone w zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Od północy, południa i wschodu graniczy z Senegalem. Od zachodu posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego, przy ujściu rzeki Gambii. Zobaczysz tu niezwykłe życie ptaków, piękne plaże i bajeczne lasy tropikalne. Odkryjesz bogate w dziką przyrodę mokradła, pustynne wydmy, delikatną francuską architekturę kolonialną i senne nadmorskie wioski. Zrelaksujesz się na złotych piaskach wzdłuż wybrzeża. Ta podróż otworzy Ci oczy na piękno i naturalny blask obrzeży Afryki Zachodniej. I co najważniejsze, możesz czuć się tu zupełnie bezpiecznie ze względu na niski poziom przestępczości. Według oficjalnych statystyk jest ona bliska zeru.

Fot. Wim Van t einde, Unsplash
3 KOMENTARZE
  1. Wszystkie te destynacje są ciekawe ale brakuje najważniejszej informacji: koszty. Np w przypadku Islandii, owszem przelot jest dosyć tani natomiast np sam pobyt tam nie należy do najtańszych. Samo wynajęcie auta jest chorendalnie drogie.

  2. Niektóre z tych miejsc są albo do niedawna były niebezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here