Zobacz jak wygląda kierowanie największą międzynarodową linią lotniczą na świecie

Linie Emirates prezentują kulisy swojej działalności. Wszyscy, którzy zastanawiali się kiedyś, jak wygląda kierowanie największą międzynarodową linią lotniczą na świecie będą usatysfakcjonowani. Emirates rozpoczynają serię Instagram Stories z okazji Dnia Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą one przedstawiać kulisy codziennego funkcjonowania przewoźnika, który każdego dnia realizuje ponad 580 lotów do Dubaju lub przez Dubaj. Relacje będą skupione wokół trzech kluczowych działów – Emirates Engineering, Emirates Flight Catering oraz Emirates Network Control Centre.

Kulisy działalności Emirates

Przewoźnik wspólnie z partnerami branżowymi świętuje Dzień Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przypadający na 5 października. Święto upamiętnia postępy i osiągnięcia sektora lotniczego ZEA na przestrzeni ostatnich 80 lat, przypomina o historii lotnictwa tego kraju oraz podkreśla dokonania i wspólne działania licznych podmiotów działających w branży, które przyczyniły się do jej sukcesu.

Emirates Engineering

Emirates Engineering to jedno z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów obsługi technicznej samolotów. Największa flota Airbusów A380 i Boeingów 777 poddawana jest tu konserwacji. Emirates Engineering jest równocześnie jednym z najważniejszych ośrodków obsługi Airbusów A380, na który składa się siedem hangarów remontowych, cztery hangary serwisowe oraz specjalistyczna lakiernia. W 2017 roku w centrum wymieniono powłokę lakierniczą w ponad 27 samolotach i naniesiono specjalną kalkomanię na przeszło 150 maszyn. Ponadto w zakładzie trwa zmiana konfiguracji i gruntowna renowacja 10 samolotów Boeing 777-200LR. Zmiana konfiguracji jednego samolotu zajmuje obecnie średnio 35 dni.

Emirates Flight Catering

Emirates Airline Catering należy do największych zakładów cateringowych na świecie. Codziennie przygotowuje się w nim średnio ponad 185 tys. posiłków Emirates. Zajmujący 66 tys. metrów kwadratowych obiekt pracuje przez całą dobę. Każdego dnia przeszło 1,8 tys. kucharzy przyrządza ponad 12,4 tys. różnych rodzajów dań, które następnie trafiają na pokład samolotów przewoźnika. Co roku do przygotowania najpopularniejszych potraw Emirates (takich jak biriani czy machbūs) wykorzystuje się blisko 4 tys. ton kurczaka. Warto wspomnieć także o działającej na terenie zakładu kolei jednoszynowej. Każdego dnia przewozi ona ponad 30 tys. wózków, tac i rusztów z jedzeniem, pokonując blisko 16 tys. km, czyli dystans lotu w obie strony na trasie Dubaj-Tokio.

Emirates Network Control Centre

Network Control Centre to centrum dowodzenia operacjami Emirates na całym świecie. Linie Emirates są największym przewoźnikiem pod względem międzynarodowego ruchu lotniczego, realizując ponad 3,6 tys. lotów z Dubaju tygodniowo. Centrum zarządzania siatką połączeń działa całodobowo i odpowiada za:

  • punktualność przylotów i odlotów,
  • rozkład lotów,
  • obsługę naziemną,
  • usługi bagażowe,
  • usługi lotniskowe,
  • kontrolę ruchu lotniczego (wraz z całym szeregiem innych działów, których harmonijna współpraca przekłada się na sprawne funkcjonowanie linii)

Zespół 80 pracowników Network Control Centre przez cały czas uważnie śledzi najnowsze wiadomości, warunki pogodowe i ruch lotniczy Emirates na całym świecie. Dzięki temu jest w stanie przewidywać trudności operacyjne i sytuacje awaryjne.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,808ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze