Wielki Mur Chiński, wieża Eiffla, koloseum w Rzymie, Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio… Na całym świecie są dosłownie miliony atrakcji odwiedzanych przez turystów każdego roku. Niektóre z nich odbiegają nieco od standardów. Tym razem na tapet weźmiemy najbardziej obrzydliwe atrakcje na świecie. Uwaga! To nie jest artykuł dla ludzi wrażliwych.

2. Grób Oscara Wilde’a

Oscar Wilde był irlandzkim poetą znanym z bardzo barwnego życia przepełnionego skandalami. W Paryżu postanowiono upamiętnić jego twórczość wznosząc modernistyczny nagrobek autorstwa Jacoba Epsteina. Od tej pory na paryski cmentarz przybywały tłumy. Fani kontrowersyjnego poety oddawali mu cześć całując nagrobek ustami pomalowanymi czerwoną szminką. Wkrótce na nagrobku zabrakło miejsc pozbawionych odcisków ust.

Rodzina zmarłego przed laty poety postanowiła przerwać ten proceder. W 2011 doprowadzili oni do oczyszczenia pomnika i renowacji. Nagrobek został otoczony szklaną ścianą. Nie odstraszyło to jednak turystów. Teraz, zamiast całować pomnik, składają pocałunki na szklanej konstrukcji.


Fot. Niall McNulty, flickrs.com (CC BY 2.0)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here