Społeczność Podróżników

Loty do Manchesteru

więcej
Wyszukaj


Co warto zwiedzić w Manchesterze

2631196442_c0f59b6a76
Stadion Old Trafford - jeden z symboli miasta
Fot. Bernt Rostad

Beetham Tower

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków, a jednocześnie najwyższy w mieście - Beetham Tower - siódmy co do wielkości budynek w Wielkiej Brytanii. W wieżowcu, stojącym w sercu nowoczesnej dzielnicy finansowej, mieszczą się Hilton Hotel, sky bar i apartamenty. Budynek jest swego rodzaju symbolem podniesienia się miasta z marazmu wywołanego kryzysem gospodarczym w ubiegłym wieku.

Rzymski Fort

Miasto nie zapomina o przeszłości. Jego początki sięgają bowiem I wieku n.e. Wówczas Rzymianie założyli tu osadę zwaną Mancunium. W rejonie Castlefield stoją do dziś pieczołowicie chronione ruiny zamku, najstarszego zabytku miasta, w którym kryją się mury dawnego rzymskiego fortu.

Castlefield

Pomimo ciężkich lat Manchester szczyci się także swoim przemysłowym dziedzictwem. A sięga ono roku 1750, kiedy to z małego miasteczka miasto przekształciło się w jeden z największych na świecie ośrodków przemysłu bawełnianego - zwany był wówczas "Cottonpolis". To tu produkowano imitację drogiego indyjskiego perkalu, do którego wyrobu używano maszyn w pierwszej napędzanej parą przędzalni na świecie. Warto odwiedzić Galerię Angielskich Ubiorów (Gallery of English Costume), znajdującą się na terenie parku w Platt Hall. Zgromadzona w tym wyjątkowym muzeum kolekcja pokazuje, jak moda ulegała zmianom na przestrzeni wieków, podkreślając wiodącą rolę Manchesteru w przemyśle włókienniczym. Część miasta zwana Castlefield została obecnie uznana jako Park Dziedzictwa Miejskiego (Castlefield Urban Heritage Park) - spacerując tam można podziwiać imponujący industrialny krajobraz złożony z kanałów, mostów, wiaduktów oraz magazynów, z którego słynie Manchester.

Katedra w Manchesterze

Piękna gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny to jeden z historycznych symboli miasta.

Old Trafford

Swoją siedzibę w mieście ma jedna z najsławniejszych drużyn piłkarskich na świecie - Manchester United. To jeden z najstarszych klubów świata, znany też pod przydomkiem "Czerwone Diabły". Gwiazdy klubu, Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Edwin van der Sar, Gary Neville oraz charyzmatyczny i niezwykle skuteczny menadżer Alex Fergusson, są znane prawie każdemu w i poza granicami UK. Stadion MU na Old Trafford jest największym w UK i może pomieścić 76 tysięcy widzów.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
6 Komentarze | Dodaj komentarz


Loty do Manchesteru

więcej

Wielka Brytania w pigułce

 • Oficjalna nazwaZjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaLondyn
 • Używane językiangielski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki
 • Walutafunt szterling (GBP)
 • Ludność60 975 000
 • Powierzchnia kraju244 820 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: 0 044 870 774 2700, Policja: 999/112, Straż Pożarna: 999/112, Pogotowie ratunkowe: 999/112
 • DokumentyOdkąd Polska należy do Unii Europejskiej nie są wymagane wizy wjazdowe. Konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości, może to być paszport lub dowód osobisty.
 • KlimatW Wielkiej Brytanii często pada deszcz. Wyspy leżą w strefie klimatu umiarkowanego z wpływami morskimi.
 • KulturaMieszkańcy Wielkiej Brytanii są postrzegani jako ludzie chłodni i pełni rezerwy. Niezwykle ważne jest dla nich również przywiązanie do tradycji. Obecnie Wielka Brytania jest mieszanką różnych kultur i narodowości, co pozwoliło jej mieszkańcom otowrzyc się na obcokrajowców i ich zwyczaje.
 • BezpieczeństwoPoza największymi miastami Wielka Brytania jest stosunkowo spokojnym krajem. Środki bezpieczeństwa stosowane przez władze są zaawansowane i dość skuteczne, ale warto pamiętać o zagrożeniu ze strony kieszonkowców.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5875)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej