Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KopenhagiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Kopenhagi

kopenhaga
Syrenka - symbol Kopenhagi
Fot sxc.hu.

Stolica Danii to miejsce fascynujące. Zarówno ze względu na swoje piękne położenie, jak również na unikatowy charakter. Kopenhaga to wyjątkowe połączenie kameralności i energii europejskich metropolii. Zamieszkuje ją blisko 700 tys. osób, przy czym cały zespół miejski (tzw. Wielka Kopenhaga) liczy niemal dwa miliony mieszkańców. Miasto leży nad cieśniną Sund na wschodnim krańcu Zelandii oraz północnym wybrzeżu wyspy Amager. To zresztą od morza Kopenhaga prezentuje się najpiękniej, wodzie (w szczególności cieśninie i kanałom wchodzącym w głąb miasta), zawdzięcza swój niepowtarzalny czar.

Pierwsze zapiski o Kopenhadze pochodzą z 1043 r., była to wtedy zaledwie maleńka osada rybacka, nazywana skromnie Havn (Port). Dopiero w 1167 r w miejscu dzisiejszego Christiansborg został wybudowany zamek, w ochronie przed najazdami Wenedów a w 1249 r. biskup Roskilde nadał Kopenhadze prawa miejskie. W tym samym okresie miasto zyskało dzisiejszą nazwę Kobenhavn, czyli Port Kupców. Spore korzyści przyniosły miastu przyznane przez króla Eryka Pomorskiego specjalne przywileje oraz wprowadzenie cła na przepływające cieśniną Oresund statki. Miasto czerpało z tego nie tylko dochody, ale rozwijało dynamicznie handel. Po upadku portów hanzeatyckich stało się ono głównym portem Bałtyku. W 1443 r. król Krzysztof III Bawarski przeniósł z Roskilde do Kopenhagi rezydencję królewską, a pierwszym koronowanym tu królem został w 1448 r. Chrystian I.

W XVI i XVII w. pod rządami króla Christiana IV miasto przeżywało swój rozkwit. Niestety już w XVIII w. Kopenhaga trzy razy przeżyła wielkie pożary. Swoje dołożyli również w 1801 r. i 1807 r. Anglicy, którzy zaatakowali miasto z morza, niszcząc ostrzałem z artylerii jego znaczną część. Na szczęście już pół wieku później Kopenhaga ponownie ożyła a po zakrojonej na szeroką skalę odbudowie śródmieścia, zyskała swoje dzisiejsze piękno i niepowtarzalny urok.

Miasto szczęśliwie ominęła zawierucha I wojny światowej, bowiem Dania zachowała wtedy neutralność. Podczas II wojny Kopenhaga została zajęta przez wojska hitlerowskie, jednak nie ucierpiała na tym zbytnio.

Dziś Kopenhaga jest nie tylko administracyjnym i biznesowym centrum Danii, ale także dobrze rozwiniętym centrum naukowym, z licznymi prestiżowymi uczelniami. Trzeba także pamiętać o tym, że stolica Danii to tętniąca życiem metropolia, która wyrosła na skraju Zelandii, największej wyspy kraju. W tym miejscu urok przeszłości i baśnie Andersena współistnieją z nowoczesnością i rozwojem. i brukowane ulice ustąpiły miejsca nowoczesnym budynkom i arteriom komunikacyjnym godnym nowoczesnej i szybko rozwijającej się, kosmopolitycznej metropolii. Tutejsze kluby nie ustępują paryskim, życie nocne jest równie bogate, co w Londynie czy Amsterdamie, a samo miasto i jego mieszkańcy otwarci i przyjaźnie nastawieni do nowości i turystów.

Tanie loty do Kopenhagi

Serwis Tanie-loty.com.pl oferuje przeloty w korzystnych cenach. Jeśli wybierasz się do Kopenhagi, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki biletów lotniczych. Prosta i intuicyjna rezerwacja pozwala na wyszukanie okazji na tanie loty do Kopenhagi. Rezerwuj i leć!

Zobacz więcej

Kalendarze

sebastian odpowiedział(a) na temat 'Dzienniki podróży' na forum. 44 minut(y) temu

Ale co dokładnie się dzieje? :)

Zobacz »

Wizz Tours uruchamia dziś specjalną promocję, aby uczcić szczyt letniego sezonu. Klienci mogą zyskać oszczędzić 200 złotych dokonując rezerwacji na wizztours.com do 28 czerwca do północy używając kodu rabatowego LATO200. Wizz Tours obsługuje takie kierunki jak Bułgaria, Chorwacja czy Hiszpania Janos Barits, Dyrektor Zarządzający Wizz Tours, powiedział: "To kolejna istotna informacja, że klienci szukają miejsc, w których mogą czuć się pewnie podczas wakacji. Ponad 75% osób odwi ...

Czytaj dalej

Redakcja Tanie-Loty.pl stworzył(a) nowy wpis na blogu Lato 2016 - Madera last minute! w Promocje 1 godzinę temu 7 minut(y) temu

Spędź urlop na przepięknej wyspie Maderze, nazywanej „krainą wiecznej wiosny". Latem jest tu wyjątkowo pięknie! Mamy dla Was lot czarterowy na Maderę już za 799 zł i noclegi już od 48 zł/os za noc!Szczegóły podróżytermin podróży: 29 czerwca - 7 lipca 2016cena biletów lotniczych: 799 złwylot ...

Czytaj dalej

George Lucas od lat ogłaszał swoją chęć wybudowania The Lucas Museum of Narrative Art, jednak jak dotąd budowa nie ruszyła. Teraz ma się to zmienić, ponieważ wyznaczono nową lokalizację.Do tej pory jako miejsce ulokowania obiektu wymieniane było Chicago, jednak ta lokalizacja została zaskarżona przez grupę lokalnych działaczy. Lucas zdecydował się przenieść muzeum do Kalifornii, nie chcąc wchodzić w konflikt z lokalną społecznością.W muzeum ma się znajdować prywatna kolekcja dzieł sztuki zgromadzonych przez George'a Lucasa i jego żonę ...

Czytaj dalej