Społeczność Podróżników

Loty do Kopenhagi

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Danii > Loty do Kopenhagi

kopenhaga
Syrenka - symbol Kopenhagi
Fot sxc.hu.

Kopenhaga

Stolica Danii to miejsce fascynujące. Zarówno ze względu na swoje piękne położenie, jak również na unikatowy charakter. Kopenhaga to wyjątkowe połączenie kameralności i energii europejskich metropolii. Zamieszkuje ją blisko 700 tys. osób, przy czym cały zespół miejski (tzw. Wielka Kopenhaga) liczy niemal dwa miliony mieszkańców. Miasto leży nad cieśniną Sund na wschodnim krańcu Zelandii oraz północnym wybrzeżu wyspy Amager. To zresztą od morza Kopenhaga prezentuje się najpiękniej, wodzie (w szczególności cieśninie i kanałom wchodzącym w głąb miasta), zawdzięcza swój niepowtarzalny czar.

Pierwsze zapiski o Kopenhadze pochodzą z 1043 r., była to wtedy zaledwie maleńka osada rybacka, nazywana skromnie Havn (Port). Dopiero w 1167 r w miejscu dzisiejszego Christiansborg został wybudowany zamek, w ochronie przed najazdami Wenedów a w 1249 r. biskup Roskilde nadał Kopenhadze prawa miejskie. W tym samym okresie miasto zyskało dzisiejszą nazwę Kobenhavn, czyli Port Kupców. Spore korzyści przyniosły miastu przyznane przez króla Eryka Pomorskiego specjalne przywileje oraz wprowadzenie cła na przepływające cieśniną Oresund statki. Miasto czerpało z tego nie tylko dochody, ale rozwijało dynamicznie handel. Po upadku portów hanzeatyckich stało się ono głównym portem Bałtyku. W 1443 r. król Krzysztof III Bawarski przeniósł z Roskilde do Kopenhagi rezydencję królewską, a pierwszym koronowanym tu królem został w 1448 r. Chrystian I.

W XVI i XVII w. pod rządami króla Christiana IV miasto przeżywało swój rozkwit. Niestety już w XVIII w. Kopenhaga trzy razy przeżyła wielkie pożary. Swoje dołożyli również w 1801 r. i 1807 r. Anglicy, którzy zaatakowali miasto z morza, niszcząc ostrzałem z artylerii jego znaczną część. Na szczęście już pół wieku później Kopenhaga ponownie ożyła a po zakrojonej na szeroką skalę odbudowie śródmieścia, zyskała swoje dzisiejsze piękno i niepowtarzalny urok.

Miasto szczęśliwie ominęła zawierucha I wojny światowej, bowiem Dania zachowała wtedy neutralność. Podczas II wojny Kopenhaga została zajęta przez wojska hitlerowskie, jednak nie ucierpiała na tym zbytnio.

Dziś Kopenhaga jest nie tylko administracyjnym i biznesowym centrum Danii, ale także dobrze rozwiniętym centrum naukowym, z licznymi prestiżowymi uczelniami. Trzeba także pamiętać o tym, że stolica Danii to tętniąca życiem metropolia, która wyrosła na skraju Zelandii, największej wyspy kraju. W tym miejscu urok przeszłości i baśnie Andersena współistnieją z nowoczesnością i rozwojem. i brukowane ulice ustąpiły miejsca nowoczesnym budynkom i arteriom komunikacyjnym godnym nowoczesnej i szybko rozwijającej się, kosmopolitycznej metropolii. Tutejsze kluby nie ustępują paryskim, życie nocne jest równie bogate, co w Londynie czy Amsterdamie, a samo miasto i jego mieszkańcy otwarci i przyjaźnie nastawieni do nowości i turystów.

Tanie loty do Kopenhagi

Serwis Tanie-loty.com.pl oferuje przeloty w korzystnych cenach. Jeśli wybierasz się do Kopenhagi, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki biletów lotniczych. Prosta i intuicyjna rezerwacja pozwala na wyszukanie okazji na tanie loty do Kopenhagi. Rezerwuj i leć!

Ciekawe? Podziel się!


Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Kopenhagi

Dania w pigułce

 • Oficjalna nazwaKrólestwo Danii
 • UstrójMonarchia parlamentarna
 • StolicaKopenhaga
 • Używane językiduński, angielski
 • Walutakorona duńska (DKK), 1 DKK = 100 öre
 • Ludność5,5 mln
 • Powierzchnia kraju43 094 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP w Hellerup, tel. +45 39 46 77 00
 • Dokumentypaszport lub dowód osobisty
 • Klimatumiarkowany, wilgotny i pochmurny; łagodne, wietrzne zimy i chłodne lata
 • KulturaDania balansuje pomiędzy kontynentem a Skandynawią. Można w niej znaleźć cechy charakterystyczne dla obu, dzięki temu posiada własną specyfikę.Społeczeństwo jest dobrze zorganizowane, ale niezbyt zbiurokratyzowane.
 • BezpieczeństwoDania jest krajem bezpiecznym dla cudzoziemców. Zagrożenie przestępczością jest niewielkie.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5997)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej