Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do DaniiCena za lot w dwie stronyTanie loty do Danii

dania
Wspaniałe duńskie krajobrazy
Fot. sxc.hu

Malownicze Królestwo Danii, będące jednocześnie najmniejszym państwem Skandynawii, położone jest w północnej części Europy. Dania to piękny kraj o ciekawej historii, który turystów zachwyca niepowtarzalnym klimatem i krajobrazami. Swą wyjątkowość zawdzięcza położeniu. Większa część kraju leży na półwyspie Jutlandzkim, natomiast reszta znajduje się na 443 wyspach, z czego tylko 76 jest zaludnionych. Do Danii należy również Grenlandia oraz Wyspy Owcze.  Spokojna i dostatnia Dania podróżnikom jawi się jako oaza spokoju i dzikiej przyrody: malownicze wioski, piękne, złote pola uprawne, zabytkowe miasteczka, w które wkomponowano nowoczesność, nie burząc tradycji pielęgnowanej od wielu lat.

Na obszarze Półwyspu Jutlandzkiego zamieszkiwali Germanowie, a następnie Anglowie, Jutowie i Sasi. W V i VI wieku napłynęli z południa Skandynawii Duńczycy, którzy stanowili szczep północnego odłamu ludów germańskich, znanych później jako Normanowie. Nazwa kraju – Danmark (Las Danów) pochodzi od nazwy plemiennej Danów i występujących tu rozległych obszarów leśnych. W IX–X wieku miały miejsce zjednoczenie państwa duńskiego oraz  jego chrystianizacja. W 1397 roku Dania wraz z Norwegią i Szwecją utworzyła unię kalmarską. Na początku XVII wieku Dania skolonizowała Grenlandię, a w XVIII wieku opanowała drobne kolonie na Antylach, w Indiach, Złotym Wybrzeżu. Po przegranej wojnie z Prusami i Austrią w 1864 roku Dania realizowała zasadę neutralności politycznej. Od 1953 roku jest monarchią parlamentarną.

Dania to przede wszystko piękno przyrody. Zwiedzając kraj, możemy zapuścić się w ustępy dziki wrzosowisk, lub podziwiać wzburzone może ze szczytu wapiennych klifów, okalających niezamieszkałe wyspy. Wyspy zresztą świadczą o charakterze Danii. Wystarczy wspomnieć o Limfjorden, na której znajduje się imponujący Park Jasperhus, na terenie którego rośnie ponad pół miliona kwiatów.

Wizytówką Danii jest jej piękna linia brzegowa. Z jednej strony wysokie i strome klify, z drugiej piękne piaszczyste plaże i kąpieliska, które posiadają jedne z najwyższych ocen w całej Europie i gwarantują turystom mnóstwo atrakcji, a co ważne, także bezpieczeństwo w korzystaniu z nich. Kraj ma także znakomicie rozwiniętą sieć dróg rowerowych. Zwiedzanie Danii jednośladem, po tysiącach kilometrów tras rowerowych w otoczeniu nieskażonej przyrody, przecinając uliczki zabytkowych miasteczek - czysta przyjemność.

Serwis Tanie-Loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia malowniczych zakątków Danii. Z serwisem Tanie-Loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Danii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Danii? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Zobacz więcej

Kalendarze

Marcin Miśtak odpowiedział(a) na temat 'Konkurs - Nagrody' na forum. 9 minut(y) temu

Witam. Dosyć dawno mnie tu nie było ale nawał w pracy nie pozwolił w aktywnym uczestniczeniu w forum. Odnośnie nagród to i u mnie brak styczniowych bonów na loty. Wiadomo czy w tej sprawie coś się ruszy? Pozdrawiam.

Zobacz »

Iryna Kindryna dodał(a) nowy post ' Hiszpania' na forum. 1 godzinę temu 47 minut(y) temu

Witam. Poszukuję tanie bilety z Krakowa do Madrytu w drugiej połowie lipca. Proszę o pomoc)))

Zobacz »

Patryk Szczepańczyk odpowiedział(a) na temat 'Grecja we wrześniu z południowych rejonów Polski' na forum. 1 godzinę temu 49 minut(y) temu


2. Czy jest możliwość zarezerwowania lotu do jednego miasta (Ateny), a powrotu z innego (Zakynthos)?


Jest, ale najprawdopodobniej będzie to droższe. Do Aten można dostać się na różne sposoby. Na można się dostać (wg mojej wiedzy) tylko czarterami.


W tamtym roku, szukając lotów tylko z Budapesztu do Polski, cena była podana już w innej walucie i wychodziło do o wiele drożej. Szkoda, trochę to bez sensu, skoro rezerwuję z Polski.Trochę się rozejrzałem i wychodzi na to, że na Zakynthos można dolecieć tylko z Budapesztu. Żadne inne lotniska nie mają połączenia z tą wyspą (oczywiście, jeśli chodzi o Wizzair).
Więc teraz sprawa jest już prostsza, bo w grę wchodzą tylko Ateny w jedną i drugą stronę. Na wyspę dostanę się wynajętym autem lub busem.


A co do ostatniego punktu.. Jaka jest Wasza opinia? Czy te ceny są znośne (300 zł w dwie strony do Aten), czy można czasem wyrwać coś o wiele tańszego? Właściwie to i tak wygląda to już całkiem nieźle :)


Zobacz »