1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
przelot złożony

tel. 61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

Loty do ChorwacjiCena za lot w dwie strony

więcej


Tanie loty do Chorwacji

957411_croatia_paradise
Chorwacja to turystyczny raj
Fot. Dreamstime

Chorwacja to nieduży, lecz ogromnie zróżnicowany kraj, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Chorwacja leży na styku śródziemnomorskiej i środkowej Europy, a błękit morza graniczy tu z górami. Tu też ścierają się wpływy śródziemnomorskie, słowiańskie i zachodniej Europy. To one ukształtowały dzisiejszy obraz kraju. Swoją niezwykłą i bujną historią, której pamiątki – zabytki sztuki i architektury - są jednymi z najpiękniejszych w Europie, Chorwacja mogłaby obdzielić kilka innych państw.

Historia

Tereny dzisiejszej Chorwacji, podobnie zresztą jak całych Bałkanów, były już od starożytności obiektem zmagań i miejscem starć wielu mocarstw. W VII w. p.n.e. na wyspach i wybrzeżu Chorwacji istniały miasta greckie. W I w. p.n.e. ziemie te opanowali Rzymianie, zakładając tu swoje osiedla. W VI i VII w. n.e. obszar Chorwacji zasiedliły plemiona słowiańskie, wśród nich Chorwaci, którzy w IX w. utworzyli Chorwację Dalmatyńską i Chorwację Panońską. W X i XI w. ukształtowało się tu samodzielne królestwo. W okresie XII-XVI w. Chorwacja była pod rządami króla Węgier, a następnie podzieliły ją między siebie Turcja i Austria. Po I wojnie światowej Chorwacja i spora część bałkańskich krajów utworzyły Jugosławię, jedno państwo zamieszkiwane przez południowosłowiańskie nacje: Serbów, Macedończyków, Słoweńców oraz właśnie Chorwatów. Niestety, wkrótce po jego powstaniu rozpoczęły się liczne konflikty między tymi narodami (głównie między Serbami i Chorwatami) o dominację. Po krótkim przymierzu z Niemcami podczas II wojny światowej, kiedy to Chorwaci utworzyli własne państwo, kraj znów został włączony do Jugosławii, jednak tylko po to, aby ponad 45 lat później znowu się od niej odłączyć, tym razem na fali niepodległościowych wystąpień wśród wielu narodów zamieszkujących wspólny kraj. Doprowadziło to do krwawej wojny z Serbią, która zakończyła się dopiero w 1995 roku. Choć dziś wciąż można natrafić na niewyleczone rany po latach wojen, to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się Chorwacja jest bardziej otwarta i przyjazna dla turystów niż kiedykolwiek w swojej historii.

 

Kraj ten wiele zawdzięcza swojemu położeniu. Ma wręcz stworzony do turystyki klimat, a regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. To raj dla plażowiczów, żeglarzy i miłośników nurkowania. Wystarczy wspomnieć, że Chorwacja posiada wspaniałą, liczącą ponad 5 800 km linię brzegową, z czego 4 000 przypada na wyspy i klify. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego zaledwie około 50 jest zamieszkanych - największa z wysp, Krk posiada powierzchnię zbliżoną do Warszawy. Dobrej infrastrukturze turystycznej, niewygórowanym cenom, nowoczesnym portom lotniczym i przede wszystkim bogatej ofercie tanich lotów, Chorwacja zawdzięcza status jednego z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc.

Chorwacja zadziwia każdego turystę pięknem przyrody oraz licznymi zabytkami, pozostawionymi tutaj przez wiele kultur władających tymi terenami na przestrzeni lat. Dzięki niezwykle przyjaznemu klimatowi i równie przyjaznym mieszkańcom, Chorwacja odzyskała swoją mocną pozycję na turystycznej mapie świata. 

Kiedy rezerwować tanie loty do Chorwacji?

Nadmorska część Chorwacji ma klimat typowo śródziemnomorski, z gorącym i suchym latem oraz wilgotną (przeważnie deszczową i wietrzną) zimą. Na północy, w okolicach miasta Zagrzeb i w Slawonii panuje klimat umiarkowany, ale średnie temperatury są wyższe, a lato jest dłuższe i bardziej słoneczne niż np. w Polsce. Ładna pogoda utrzymuje się prawie przez cały czas od połowy maja do połowy października. Główny sezon turystyczny trwa od połowy lipca do końca sierpnia, osiągając szczyt około 15 sierpnia. W tym okresie trzeba liczyć się z wyższymi nawet o 30%, cenami. We wrześniu jednak wszystko wraca do normy. Najlepszym czasem na podróż do Chorwacji jest okres przedsezonowy: czerwiec, a nawet maj lub kwiecień, kiedy jest znacznie taniej. Klimat sprzyja także podróżom po zakończeniu wysokiego sezonu, np. w październiku.

Serwis Tanie-Loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia tego fantastycznego zakątka świata, który kusi przepiękną przyrodą. Przejrzyj aktualne promocje na bilety lotnicze do Chorwacji lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć tanie loty do Chorwacji lub do innej lokalizacji na Bałkanach.

Ocena tego artykułu

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

Komentarze (13)

 • Ja Chorwację uwielbiam, głównie za to, że można w niej robić niemal wszystko czego się zapragnie. Plażowaniem, żeglowanie, nurkowanie, można pójść powspinać się po ścianach kanionów, popłyną na rafting, wykąpać się pod wodospadami, pozwiedzać piękne miasteczka, czy pójść na górski trekking.

 • Chorwacja, piękny kraj - raj dla żeglarzy. Linia brzegowa z urokliwymi zatoczkami. Plaże nad błękitnym Adriatykiem z drobnymi białymi kamyczkami. Fajne miejsce na urlop, ale nie dla mnie. Byłam w zeszłym roku w maju, w Baśkiej Wodzie - na pogodzie się zawiodłam, ponieważ prawie codziennie padało, a woda w Adriatyku była zimna. Ale traumatyczne przeżycie stanowił dla mnie każdorazowy zjazd dużym piętrowym autobusem, z autostrady do Baśkei Wody wąską drogą z ostrymi zakrętami, gdzie za oknem widziałam "przepaść". I takie tam są drogi -przylepione do góry, na których czasem muszą się minąć dwa duże pojazdy. Nie chciałabym drugi raz tego przeżywać. Ale obiektywnie patrząc polecam ten kraj na urlop.

 • Krzysztof

  Nasz początek wakacyjnych wyjazdów do Chorwacji sięga jakieś osiem lat wstecz, kiedy to wyszedłem z taką propozycją do mojej ówczesnej partnerki. Wtedy pełna obaw gdzie to ja ją wyciągam w tereny znane z relacji telewizyjnych podczas konfliktu... Dziś gdy zbliżają się kolejne wakacje kolejny raz po głowie chodzi nam wyjazd nigdzie indziej niż właśnie do Chorwacji. Tak więc wszystkich przestrzegam że ten kraj uzależnia. Kiedy pojedzie się tam jednego roku, ciężko nie wrócić tam roku kolejnego. Długo szukaliśmy natchnienia i inspiracji na temat kierunku jaki mógł by nas zainteresować na tyle by zerwać z miłością do Chorwacji, założyliśmy nawet wątek na jednym z forum http://www.chorwacja24.info/forum/212-gdzie-jechac-jesli-nie-do-chorwacji jednak nikt nas nie przekonał na tyle by i w tym roku nie spędzić wakacji nad Adriatykiem.
  pozdrawiamy
  Tomek i Gosia

 • Teresa

  Kilka dni temu wróciłam z Makarskiej. byłam tam 4 raz. Super. Pod koniec kwietnia temp. +28 st. Kąpiele morskie temp. 22-23 st. Widoki, zwiedzanie innych miast, . Polecam

 • Jerzy

  Byłem w Chorwacji wiele razy. Piękny kraj - wspaniali ludzie. Szkoda, że z Wrocławia nie ma lotów. W tym roku znowu będę jechał autem.

 • kris

  W odpowiedzi na: Jerzy

  ryanair od kwietnia do pazdziernika wrocław do zadar 2013

 • Marcin

  W odpowiedzi na: Jerzy

  Zawsze można pojechać autem na lotnisko gdzieś w Polsce i stamtąd lecieć do Chorwacji ... ;-)

 • beata

  Miasto Bol na wyspie Brac ,warto! fantastyczna woda wspaniale plaze zwlaszcza ta zaraz pod kosciolkiem, no i widoki , ze nie wspomne o jedzeniu<br />Natomiast jesli chodzi o Hollywood to nie wiem co tam jest takiego wspanialego, owszem kilka odcisnietych dloni w chdniku i tlumy ludzi.A chyba ze muzeum figur woskowych rewelacja!

 • rafał

  BYŁEM W CHORWACJI W 2008 ROKU.W MIEJSCOWOŚCI OREBIĆ.CHORWACJA PRZEPIĘKNA

 • zamiast zatrzymywać się w Makarskiej polecam poszukać noclegu w okolicznych wioskach. efekt jest taki, ze na plaży jest 10 osób, a nie 1000.<br />20km za Makarską w stronę Dubrownika jest Mala Duba.<br />zdjęcia można zobaczyć tutaj: http://www.tanie-loty.com.pl/spolecznosc/adokasprzak/chorwacja.html

Pokaż więcej

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub