61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407
Tanie loty > Tanie loty do Chorwacji > Zwiedzanie

Loty do ChorwacjiCena za lot w dwie strony

więcej


Zwiedzanie Chorwacji

Dubrownik

Zobacz także:

Jest jednym z najwspanialszych miast w Europie i jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Ze względu na swoją wspaniałą architekturę i zabytki miasto to widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Obowiązkowym punktem zwiedzania jest przede wszystkim starodawny układ urbanistyczny miasta z murami miejskimi (do 25 m wysokości i do 6 metrów szerokości), ponad 20 bastionami i basztami z X-XV wieku.

903417_dubrovnik
Port w Dubrowniku
Fot. Gallas

Warto również zobaczyć Pałac Sponza (XIV-XV wiek), gotyckie klasztory Franciszkanów i Dominikanów z XIV-XV wieku, najstarszą aptekę w Europie (działającą od 1317 r.) oraz Pałac Rektora, wybudowany w połowie XV w. Budowla ta była siedzibą rządu Republiki Dubrownickiej (Raguzy), wolnej republiki kupieckiej w latach 1204 - 1806. Obecnie w budowli znajduje się muzeum historii Dubrownika.

Każdy, kto odwiedzi to miasto, przyzna, że założony jeszcze w VII wieku jako Ragusium przez rzymskich zesłańców Dubrownik nie na darmo nosi miano perły Adriatyku.

Zadar

Położony w samym sercu Adriatyku Zadar od wieków jest administracyjnym, ekonomicznym, kulturalnym i politycznym centrum Dalmacji. Tu powstał pierwszy na terenie dzisiejszej Chorwacji uniwersytet (1396 r.) oraz wydano pierwszą gazetę. Zadar i jego okolice przyciągają rzesze turystów - zarówno tych spragnionych kontaktu z naturą, jak również "rasowych" turystów, nastawionych na poznawanie kultury i historii regionu. Ta przepiękna miejscowość położona jest na archipelagu liczącym 24 wyspy oraz 300 mniejszych wysepek i skał; w pobliżu znajdują się trzy parki przyrody i pięć parków narodowych. Samo miasto wciąż nosi ślady z czasów Cesarstwa Rzymskiego (I wiek n.e.). Centrum starego miasta znajduje się na półwyspie i otoczone jest grubymi murami, a jego najsłynniejszym zabytkiem jest kościół św. Donata z rotundą z IX wieku.

Pula

Pula to miasto, które w udany sposób łączy w sobie historię i nowoczesność. W panoramie miasta dominuje wiele kulturowych i historycznych zabytków, będących tłem dla licznych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Pula stanowi skarbnicę bezcennych zbiorów muzealnych i antycznych. Mieszczą się tu: bogato wyposażone muzeum historyczne i archeologiczne, przepiękne kościoły, zabytkowy klasztor Franciszkanów, gdzie przechowywana jest część istryjskich malowideł ściennych, a także unikatowa kaplica św. Marii Formosa. Najbardziej znanym zabytkiem w Puli jest amfiteatr z I w., zbudowany najprawdopodobniej przez rzymskiego cesarza Wespazjana. Amfiteatr mógł pomieścić 23 tysiące osób, a obecnie jest jedną z trzech najlepiej zachowanych budowli tego typu na świecie. Warte obejrzenia są też stare rzymskie świątynie, łuk triumfalny, trzy zachowane bramy miejskie oraz resztki murów obronnych z Bramą Herkulesa. 

Park Narodowy Jeziora Plitwickie

Wodospad w Parku Narodowym
Fot. sxc.hu

Park narodowy jest jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Chorwacji. W sezonie to piękne miejsce odwiedza kilka tysięcy osób dziennie. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO park narodowy składa się z 16 przepięknych jezior, a wypływające z nich strumienie piętrzą się na wodospadach o łącznej długości 8 km. Wszystko to jest otoczone pierwotną puszczą, poruszanie się jest zaś możliwe dzięki drewnianym kładkom, które pozwalają na stąpanie nad przepływającymi wodami.

Park Narodowy Kornati

Park leży na najgęściej położonych wyspach Morza Śródziemnego. W skład archipelagu wchodzi ponad 150 wysp, z czego 89 objęto ścisłą ochroną. Największe wrażenie robią na turystach nadmorskie klify, z których najwyższe znajdują się na Klobučar (80 m), Mana (65 m) i Rašip Veli (64 m). Ich podmorska część jest jeszcze większa i sięga blisko 100 m głębokości. Park Narodowy Kornati to także wyjątkowe bogactwo morskiej fauny i flory – raj dla płetwonurków.

Katedra św. Jakuba w Szybeniku

Katedra słynie ze wspaniałego prezbiterium ze stallami, kopułami, galeriami i sklepieniami. Świątynię budowano mozolnie z marmuru i ciosanego kamienia ponad wiek: od 1431 do 1555 roku. Stąd nosi ona cechy zarówno gotyku, jak i renesansu weneckiego. Wzrok przyciąga przede wszystkim potężna kopuła o wysokości 32 m i półkolisty dach, ale warte podziwu są także baptysterium, boczne absydy, fryzy z kilkudziesięcioma kamiennymi głowami i wspaniała rozeta nad portalem przy wejściu, a wnętrze imponuje swoją wielkością i rozmachem. Katedra została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bazylika w Porec

Porec to niewielkie, liczące sobie ok. 12 tysięcy mieszkańców miasteczko portowe położone na półwyspie Istria. Każdego roku spędza tu urlop ponad 700 tysięcy osób. Przyczyniają się do tego nie tylko piękne plaże i krajobrazy, ale także urok miasteczka. Najciekawszym zabytkiem jest bez wątpienia tutejsza Bazylika Eufrazjana. Ta niezwykła budowla powstała w czasach rozkwitu Bizancjum, a w 1997 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budowa świątyni, którą aktualnie możemy podziwiać została zakończona prawdopodobnie w 553 roku. Zachwycają zwłaszcza zachowane w doskonałym stanie mozaiki prezentujące sceny z Biblii. W 1440 roku południową część centralnej nawy poddano renowacji, dlatego teraz wyróżnia się stylem gotyckim. W miesiącach wakacyjnych w bazylice organizowane są koncerty muzyki klasycznej. Za bazyliką znajduje się niewielkie muzeum, do którego wstęp jest płatny.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze (22)

 • Edyta

  PIĘKNIE polecam szczególnie Baśkę Voda dla ludzi którzy lubią imprezy i aktywny wypoczynek, oraz plaże BRELA tuż obok Baśki coś cudnego.

 • tomi

  Chorwacja jestprzereklamowana. Zimne morze, kamyki na plaży, nic szczególnego. Jeśli ktoś nigdy w życiu nic nie widział, to może go zachwycić.Jeśli widziałeśjuż ciepłe może w innych krajach tutaj nie ma czego szukać.

 • Jeżdżę z rodziną od 6 lat do Chorwacji, w tym roku byłam także. Uwielbiam jej klimat, ludzi, miejsca. Lubie fotografię a tam mam czym się wykazać. Zaczęłam od północy poprzez Dalmację po samo południe. Dojechałam do Dubrovnika, choć byłam blisko Orebica na półwyspie Pelisjac to nie zdążyłam go zwiedzić, zostanie na później. Piękne są wodospady Krka, byłam 2 razy, Jeziora Plitvickie, Vodice, Sibenik, Makarska, Tucepi, Drvenik, Brist, Podaca, Kornati, Hvar i Brać z pięknym Bolem, Ciovo i Trogir, a także Split. Az ciężko wymienić. Warto to zobaczyć, ja jadę zawsze w inne miejsca i zwiedzamy kiedy czas i pogoda pozwoli. Wiem, że możliwości są ogromne, tyle miejsc. A ludzie wspaniali. Polecam!

 • krystian

  Byłem z rodzina w 2011 w środkowej Dalmacji - BRODARICA koło Szybenika.<br /> Jest pięknie. Plitwice ,Krka , Szybenik , Kornatii - super. W tym roku w planie Split, Dubrownik, Zadar i parę innych miejsc.

 • monika

  Jeżdżę tam od 12 lat jest bajecznie za każdym razem zwiedzamy inne miejsce polecam

 • piter

  jestem teraz w chorwacji. Byłem już trzy razy razem z tym kiedy teraz jestem( Slatine, 2 razy Seget Vranjica) Jest wybornie musicie zwiedzić wodospady krka. Ludzie przemili. Bierzczie laptopa jest wi-fi!!!

 • Madzia

  Chorwacja to piękny kraj....polecam każdemu wczoraj wróciliśmy z podróży poślubnej i muszę przyznać że wrócimy tam jeszcze ponieważ masę miast, obiektów i plaż musimy odwiedzić:) Sibienik, Dubrownik Vidice, Kark...wspaniałe miejsca:)

 • dzastka

  byłam w Chorwacji trzy razy ( Vodice, Makarska, Trogir) i w tym roku tez sie wybieram.. poprostu sie zakochałam :)

 • Marta

  byłam tam i jest super ;D mowie wam nie bedziecie zaiedzei

 • julia

  Dziś właśnie jadę do tego przepięknego miejsca... ;)). <br />Obym się nie zawiodła! :d . !

Pokaż więcej

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub