Który kraj w czarnej Afryce wybrać na pierwszą podróż? Jeśli szukacie miejsca idealnego, taniego, gdzie możecie czuć się pewnie, znamy odpowiedź. Oto 9 dowodów, że Rwanda to bezpieczny kraj w Afryce.

Poprzedni

1. Ludzie są po prostu dobrzy

Ludzie w Rwandzie są przyjaźnie nastawieni, uśmiechają się i nawet gdy nie mogą się z nami porozumieć próbują. Nie da się nie odnieść wrażenia, że to sympatyczny naród, choć z trudną przeszłością. Warto dowiedzieć się więcej o ludobójstwie w Rwandzie i poczytać o Tutsi i Hutu zanim się tam pojedzie, by mieć świadomość przez co kraj przeszedł. Nie należy jednak poruszać drażliwych tematów. Widać, że obecnie w Rwandzie panuje pokój, a ludzie są sobie życzliwi. Chętnie pomagają turystom, np. w znalezieniu drogi lub podpowiadają, ile maksymalnie powinna kosztować taksówka.

wioska w rwandzie afryka
Rwandyjska wioska. Nawet w małych miejscowościach ludzie chcą pomóc, mimo że nie mówią po angielsku. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
Poprzedni
Poprzedni artykułLeć na walentynki z Ryanairem – bilety od 39 zł!
Następny artykułMultimilioner chce kupić górę, wyrzeźbić na niej swoją rodzinę… i psa
blank
Redaktor Tanie-Loty.com.pl i redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl. Z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca na świecie i w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

4 KOMENTARZE

    • Bardzo miło to słyszeć. Rwandę zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Jest bardzo urozmaicona. To Afryka w pigułce, choć niektórzy mówią że to nie Afryka, gdyż jest zbyt bezpieczna, cywilizowana i zbyt rozwijająca się (w porównaniu na przykład do Ugandy, która jest zdecydowanie dzika, mniej rozwinięta i o wiele bardziej niebezpieczna). Duże bezpieczeństwo, mili ludzie i czystość oraz usługi na wysokim poziomie to jednak raczej same plusy i na pewno warto tam pojechać.

  1. Wizyta w Rwandzie to ryzyko. W kraju 2,5 % ludzi to nosiciele wirusa HIV. Ilość lekarzy na 1000 mieszkańców jest prawie 20 razy mniejsza niż w Polsce. Wskaźniki świadczące o jakości służby zdrowia są fatalne. Rwanda na pewno nie jest krajem bezpiecznym- może trochę mniej niebezpiecznym niż Tanzania czy Kongo, ale nadal to kraj wysokiego ryzyka. Pozdrawiam.

  2. Historia tego kraju jest przerażająca. Dobrze przeczytać, że są na drodze ku lepszemu! Trzymam kciuki za Rwandę i rozważę podróż. Fajny artykuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here