Który kraj w czarnej Afryce wybrać na pierwszą podróż? Jeśli szukacie miejsca idealnego, taniego, gdzie możecie czuć się pewnie, znamy odpowiedź. Oto 9 dowodów, że Rwanda to bezpieczny kraj w Afryce.

1. Ludzie są po prostu dobrzy

Ludzie w Rwandzie są przyjaźnie nastawieni, uśmiechają się i nawet gdy nie mogą się z nami porozumieć próbują. Nie da się nie odnieść wrażenia, że to sympatyczny naród, choć z trudną przeszłością. Warto dowiedzieć się więcej o ludobójstwie w Rwandzie i poczytać o Tutsi i Hutu zanim się tam pojedzie, by mieć świadomość przez co kraj przeszedł. Nie należy jednak poruszać drażliwych tematów. Widać, że obecnie w Rwandzie panuje pokój, a ludzie są sobie życzliwi. Chętnie pomagają turystom, np. w znalezieniu drogi lub podpowiadają, ile maksymalnie powinna kosztować taksówka.

Rwandyjska wioska. Nawet w małych miejscowościach ludzie chcą pomóc, mimo że nie mówią po angielsku. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
2 KOMENTARZE
  1. Bardzo dobry tekst – nigdy nie myślałam o tym kierunku, a teraz na pewno go rozważę przy planowaniu kolejnych podróży.

    • Bardzo miło to słyszeć. Rwandę zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Jest bardzo urozmaicona. To Afryka w pigułce, choć niektórzy mówią że to nie Afryka, gdyż jest zbyt bezpieczna, cywilizowana i zbyt rozwijająca się (w porównaniu na przykład do Ugandy, która jest zdecydowanie dzika, mniej rozwinięta i o wiele bardziej niebezpieczna). Duże bezpieczeństwo, mili ludzie i czystość oraz usługi na wysokim poziomie to jednak raczej same plusy i na pewno warto tam pojechać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here