Zazwyczaj w podróż zabieramy zbyt wiele przedmiotów, a niektóre wcale nam się nie przydają. Inne mogłyby być bardziej użyteczne i z powodzeniem zastąpione. Kolejne można bez problemu kupić na miejscu. Oto 7 przedmiotów, które spokojnie możesz zostawić w domu przed długą podróżą.

4. Ręczniki

Skoro wspomnieliśmy już o ręcznikach, warto powiedzieć coś o tych tradycyjnych puchatych typu frotte. Nie bierz ich. Są ciężkie i zajmują dużo miejsca. W wielu przypadkach na miejscu są dostępne ręczniki: w hotelach i pensjonatach to standard, w hostelach na całym świecie powoli też i jeśli nie ma zapewnionego ręcznika za darmo, można go wypożyczyć odpłatnie. Jeśli nie chcesz ryzykować: zamień frotte na mikrofibrę. Takie ręczniki wysychają błyskawicznie, są cienkie, lekkie i dużo bardziej chłonne niż tradycyjne. Zabierają bardzo mało miejsca i zazwyczaj posiadają uchwyt, na którym można je powiesić, a po zwinięciu tym uchwytem owinąć cały ręcznik.

Ręczniki frotte można sobie darować w podróży. Fot. Pixabay
2 KOMENTARZE
  1. To prawda,Jestem w Afryce Równikowej.Kurtka że skóry spleśniała,2 par butów,od garnituru i tych sportowych ale ciężkich,nigdy nie założyłem.Grubszej bluzy też nie włożyłem.

  2. Koc od załogi pokładowej…istnieją informacje na temat tych kocy lotniczych- koce latają praktycznie codziennie i mogą leżeć na różnych ludziach…a są prane co pół roku???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here