Co prawda nie ma jeszcze lata, ale nigdy nie jest za wcześnie, żeby pomarzyć o wypoczynku nad morzem. Grecja posiada jedną z najdłuższych linii brzegowych na świecie – prawie 16 000 km usianych jest niezliczonymi uroczymi zatokami i malowniczymi plażami,  z czego co roku setki wyróżniane są Błękitną Flagą. Wybór nie był łatwy, ale 13 z nich zasługuje na szczególną uwagę. Oto najpiękniejsze plaże w Grecji.

2. Porto Katsiki, Lefkada – wiele odcieni turkusu

Zachodnie wybrzeże Lefkady zdominowane jest przez zieleń. Rosną tu cyprysy i drzewa oliwne, a las sosnowy dochodzi do samego morza. Właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze plaże w Grecji z białym piaskiem i turkusową wodą. Najsłynniejszą z nich jest Porto Katsiki, która co roku znajduje się w czołówce najpiękniejszych plaż Europy. Okolica jest niezwykle malownicza – plaża otoczona wysokimi, kremowo-rdzawymi klifami robi ogromne wrażenie. Żeby się do niej dostać, trzeba pokonać 80 schodów, ale wysiłek jest tego wart!

Do jednej z najpiękniejszych plaż w Europie dostaniecie się, pokonując ok. 80 schodów. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here