Wyspa Milos. Kryjówka Wenus i piratów

Sarakiniko-Milos
Strona 1 z 12

Formacje wulkaniczne w niesamowitych kształtach i kolorach. A do tego przepiękne plaże, rzadkie gatunki fauny i flory oraz imponujące przykłady dziedzictwa kulturalnego oraz industrialnego. Nic dziwnego, że niezwykle piękna grecka wyspa Milos z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów.

Plaka. Klimatyczna stolica Milos

Urocze miasteczko cechuje się tradycyjną architekturą cykladzką, czyli bielonymi domami i labiryntem uliczek. Plaka powstała na obszarze starożytnego Milos wzniesionego przez Dorów w okresie 1100-800 p.n.e. Wspaniałe artefakty, także z tego okresu, obejrzycie w Muzeum Archeologicznym. Wędrując w górę do kastro – ruin weneckiego zamku z XIII w., można podziwiać widok na całą zatokę oraz kościół Panagia Thalassitra (patrona żeglarzy) z 1738 r. Nieopodal znajduje się Muzeum Historii i Folkloru obrazujące codzienne życie mieszkańców w XIX w. Warto również zwrócić uwagę na kościół Panagia Korfiatissa i jego piękny dziedziniec wyłożony marmurem.

Piękny dziedziniec kościoła Panagia Korfiatissa w Place wyłożony marmurem. Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Wyspa Milos. Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Milos. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Milos.

Jeżeli planujesz podróż do Grecji, sprawdź też tanie loty z Berlina do Rodos, bilety lotnicze z Rodos do Aten lub tanie loty z Krakowa do Aten.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty z Polski na wyspy hiszpańskie, bilety lotnicze z Warszawy do Hahn, wyszukiwarka lotów, tanie loty po Polsce, do Grecji.