Początek roku nadaje się idealnie do podsumowań. Warto zatem poświęcić chwilę i zobaczyć, które linie lotnicze na świecie są uznawane za najbezpieczniejsze, a które za najmniej bezpieczne.
Początek nowego roku to zwykle okres podsumowań. I właśnie takiego podsumowania dokonało krakowskie lotnisko. W 2017 r. skorzystało z niego ponad 5,8 mln pasażerów. W samym tylko grudniu obsłużono niemal o 25% więcej pasażerów niż w ostatnim miesiącu 2016 r.
Wczorajsza sytuacja na lotnisku w Maladze zadziwiła wielu. Lot był opóźniony. Zdenerwowany 57-latek z Polski tuż po wylądowaniu dowiedział się, że pasażerowie jeszcze nie mogą opuścić samolotu. Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Polak wielokrotnie mówił, że choruje na astmę i potrzebuje wyjść na zewnątrz. Jednak załoga nie reagowała. Podróżni zeznali, że podczas podróży kilkakrotnie korzystał z inhalatora.
Bycie pilotem to ciężka praca. Jeśli miałeś co do tego wątpliwości, rozwieją się one po przeczytaniu tej historii.
Ryanair opublikował dziś dane statystyczne za grudzień 2017 r. Okazuje się, że ubiegły miesiąc był dla przewoźnika całkiem łaskawy.
A miało być tak pięknie. Lot do Malagi zapowiadał się spokojnie. Jednak skończył się dość nietypowo.
Rok 2017 okazał się najbezpieczniejszym rokiem w historii lotnictwa komercyjnego. Takie dane opublikował specjalistyczny portal Aviation Safety Network (ASN).
Od dzisiaj tj. 2 stycznia czyli w rok po uruchomieniu strefy Kiss & Fly zmieniają się niektóre z warunków jej funkcjonowania.
Marzenia o białych świętach w tym roku się w Polsce nie spełniły. Ale być może nie ma czego żałować patrząc na rekordowe opady, jakie miały miejsce w USA. Jedno z tamtejszych miast zniknęło pod śniegiem. Dosłownie!
Szanse na zobaczenie w tym roku śniegu na święta są znikome dla większości miejsc w Polsce. Ale jeśli koniecznie chcesz spędzić białe święta możesz polecieć do jednego z tych krajów i być pewnym, że biały puch będzie na miejscu.
Niekiedy zwierzęta stanowią bardzo poważny problem na lotniskach. Były już sytuacje, kiedy samoloty nie mogły wystartować przez psy, sarny, kozy, a nawet węże. Teraz jednak winowajcą okazały się niedźwiedzie polarne.