przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kiedy lecieć do Tajlandii?

kiedy-leciec-do-tajlandii

Kiedy lecieć do Tajlandii? Jaka pora jest najlepsza na odwiedzenie tego kraju? Jeśli zadajesz sobie właśnie te pytanie, to dobrze trafiłeś. Poniżej dowiesz się wszystkiego, co warto wziąć pod uwagę wybierając datę wylotu i powrotu.

Teoretycznie najlepiej jest przylecieć w trakcie pory chłodnej (od listopada do lutego). Z drugiej strony Tajlandia jest wtedy najdroższa i najbardziej zatłoczona. Kiedy więc najlepiej polecieć do Tajlandii? Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji. W trakcie planowania wyprawy najlepiej będzie, jeśli odpowiesz sobie na pytanie, jaki styl podróży najbardziej ci odpowiada i jakie są twoje priorytety – cena, komfort czy kameralna atmosfera. Oprócz tego należy uwzględnić warunki pogodowe, panujące w Tajlandii. Warto wiedzieć, że Tajlandia zaliczana jest do krajów o gorącym i wilgotnym klimacie tropikalnym. Występują tu trzy pory roku:

 • pora chłodna – trwająca od listopada do lutego,
 • pora gorąca – trwająca od marca do czerwca,
 • pora deszczowa – trwająca od czerwca do połowy października.
Kiedy lecieć do Tajlandii – fot. Shutterstock

Pora chłodna najlepsza, ale czy na pewno?

Pora chłodna trwa od listopada do lutego i jest to najlepszy czas dla podróżników, jeśli chodzi o klimat. W okresie tym temperatura spada do poziomu około 20-32°C. Obniża się także wilgotność powietrza, a opady występują bardzo rzadko. W Bangkoku oraz centralnej części Tajlandii utrzymują się warunki porównywalne jak w porze gorącej.

Udając się na północ kraju należy przygotować się na znaczne ochłodzenie. Temperatura spada tam w nocy nawet do poziomu kilkunastu stopni, choć już nad ranem powietrze ponownie nagrzewa się.

Pora gorąca, czyli żar leje się z nieba

Jak sama nazwa wskazuje, od marca do czerwca występują najwyższe temperatury i brak opadów, przy czym najgorętszy jest kwiecień i maj (ok. 35°C). Z powodu wysokiej wilgotności powietrze wydaje się gorętsze niż w rzeczywistości. W stolicy kraju - Bangkoku, odczuwalna temperatura dochodzi do poziomu 40°C.

Kiedy lecieć do Tajlandii – fot. Shutterstock

Pora deszczowa w Tajlandii

W okresie od czerwca do połowy października występuje pora deszczowa (największe opady w sierpniu i wrześniu). Nie oznacza to jednak, że w całym kraju pada od świtu do nocy. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach (maju i czerwcu) deszcz pada krótko, acz intensywne. Poziom opadów zależy głównie od regionu, choć znaczne różnice w pogodzie mogą występować również lokalnie.

Nieco inaczej wygląda klimat na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Na wyspach Koh Samui, Koh Pha Ngan i Koh Tao najlepsza pogoda jest od czerwca do października, a szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień. Pora deszczowa trwa tu od października do stycznia.

Plusem przylotu do Tajlandii w porze deszczowej są niższe ceny obowiązujące poza sezonem turystycznym. Częstsze opady mogą jednak uniemożliwiać zwiedzanie i swobodne przemieszczanie się.

Kiedy lecieć do Tajlandii?

Wiesz już wszystko o porach roku w tym kraju. Kiedy zatem w końcu lecieć do Tajlandii? W ciągu czterech miesięcy przypadających na porę chłodną występują najbardziej optymalne i komfortowe warunki do zwiedzania oraz wypoczynku na obszarze całego kraju. Jest to z pewnością wielką zaletą, ale należy liczyć się z wyższymi cenami i tłumami turystów.

Wybierając się do Tajlandii należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki styl podróży najbardziej nam odpowiada i jakie są nasze priorytety. Jeśli chcemy podróżować wygodnie i komfortowo, a wyższe ceny i tłumy turystów nie grają roli – najlepsza będzie pora chłodna (listopad-luty).

Osoby ceniące sobie bardziej kameralną atmosferę, chcące obniżyć koszty wyjazdu i niebojące się pogodowych niespodzianek, powinny zastanowić się nad lotem w porze deszczowej (czerwiec-październik).

Podróżnicy, którym przede wszystkim nie jest straszna gorąca, lepka aura, chcą za to zaoszczędzić na wyprawie i korzystać z piękna Tajlandii w bardziej osobistej atmosferze, mogą brać pod uwagę wyprawę w porze gorącej (marzec-czerwiec).
Kiedy lecieć do Tajlandii – fot. Shutterstock

Kiedy lecieć do Tajlandii? Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Londynu, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Mediolanu do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na wyspy hiszpańskie, Okazje na loty do Portugalii, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, Pakiety, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Lagos, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Dla Dzieci, Łóżeczka turystyczne, Torby na laptopa i Walizki.