Społeczność Podróżników

Loty do Miami

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do USA > Loty do Miami > Zwiedzanie


Co warto zwiedzić w Miami

741433_miami_miami_beach_biscayne_bay_2
Miami Beach
Fot. sxc.hu

Miami Beach

Jeszcze w 1910 roku Miami Beach było jedynie podupadającą farmą, jednak po burzliwym okresie osiedlania się imigrantów z Europy, w tym ocalonych z zagłady Żydów, miasto gwałtownie rozkwitło. Dziś Miami Beach jest słynnym kurortem, a jego południowa, utrzymana w stylu art deco i pochodząca z lat trzydziestych dzielnica South Beach przyciąga tysiące turystów. South Beach zostało spopularyzowane w latach 80. serialem telewizyjnym Miami Vice ("Policjanci z Miami"). Co ciekawe na tutejszych plażach można się opalać topless czego raczej w innych miejscach Stanów Zjednoczonych się nie toleruje. South Beach to mekka bujnego życia towarzyskiego. W ciągu dnia tłumy spędzają czas na plażach, a nocą wylegają na Ocean Drive – elegancki, pełen kawiarni i klubów nocnych deptak.

Little Havana

Mała Havana to miejsce, w którym Kubańczycy założyli swoją drugą ojczyznę. Trudno się temu dziwić bo to największa i najbardziej widoczna grupa etniczna w mieście. Co prawda dzielnica nie przypomina przewodnikowej, kubańskiej dzielnicy pełnej latynoskich śpiewaków i egzotycznych restauracji, ale nastrój panujący w Małej Havanie ma swoisty urok. Część Kubańczyków, którzy mieszkają w Małej Hawanie, nigdy nie była w centrum Miami. Niektórzy w ogóle nie mówią po angielsku. Ulice są znacznie spokojniejsze niż w śródmieściu Miami a domy ze specyficznymi muralami pełnymi politycznych i religijnych aluzji tworzą wyjątkową atmosferę. Gorąca za to robi się w Havanie w marcu, kiedy rusza Little Havana Festival.

Coral Gables

Dzielnica Coral Gables to ponad 30 km2 szerokich bulwarów i zielonych uliczek, zabudowanych w przemyślany sposób hiszpańską i włoską architekturą. Twórcą Coral Gables był George Merrick. Chciał, by Coral Gables stało się unikalną wizytówką jej hiszpańskojęzycznej społeczności, by stało się miejscem niezwykłym. Aby to podkreślić, zaplanował budowę ośmiu ogromnych bram wjazdowych, które miały witać przybywających głównymi drogami gości. W trakcie spełniania tego architektonicznego marzenia zaczęła jednak mijać moda na Florydę i tylko połowa z nich doczekała się realizacji. Mimo to piękne, zabytkowe domy z pełnymi arkad, balkonów i iglic Colonnade Building - ukończonej w 1926 r. siedziby biura George’a Merricka i szerokie bulwary tworzą niezapomniane wrażenie dla zwiedzającego dzielnicę turysty.

Downtown

To dzielnica o zupełnie innym charakterze niż pozostała część miasta. Drapacze chmur wyrastają tu niemal wprost z oceanu, a rozrastające się ciągle obszary biznesowe sprawiają, że centrum przypomina często plac budowy. Mimo to stare sąsiaduje tu z nowym. Warto zobaczyć jak Budynki Miejskiego Collegu, Muzeum Historycznego i Towarzystwa Hiszpańskiego mieszczącego się w tzw. Freedom Tower pochodzące z pierwszej ćwierci ubiegłego wieku (więc mające niemal zabytkowy charakter) prezentują się na tle nowoczesnych wieżowców. Ale Downtown to także kulturalne centrum miasta – w futurystycznych budynkach mieszczą się tutaj sale koncertowe ze słynną Amarican Airlines Arena z widownia na 20 tys. osób na czele, Knight Center Hall, Carnival Center, czy siedziba baletu i opery Sanford and Dolores House.

Kościół Św. Bernarda de Clairvaux

Dwunastowieczna budowla znalazła się w Miami za sprawą ekscentrycznego milionera Williama Randolpha Hearsta. Kupił on kościół w Hiszpanii i po rozebraniu go, w 1925 roku przywiózł do Ameryki. Pech chciał, że w tym czasie w Hiszpanii panowała wśród bydła epidemia pryszczycy. Amerykańskie służby sanitarne nie pozwoliły milionerowi na wyładunek  transportu i zatrzymały go na kwarantannę w brooklińskim porcie. W tym samym czasie milioner zaczął mieć problemy z płynnością finansową i po skończonej kwarantannie większą cześć unikalnego ładunku sprzedał na aukcjach. Dopiero 26 lat później kościół ujrzał światło dzienne - w 1952r., w rok po śmierci Hearsta kupiono go jako atrakcję turystyczną. Ponowne złożenie klasztoru trwało 19 miesięcy i kosztowało 1,5 mln dolarów. Ostatecznie kolejny milioner zakupił ją i podarował miejscowej społeczności kościoła episkopalnego. Tą funkcję budowla spełnia do dzisiaj będąc kościołem parafialnym pod wezwaniem Św. Bernarda de Clairvaux, zasłużonego mnicha zakonu Cystersów kanonizowanego w XVI w.

Key Biscayne

Starannie utrzymana dzielnica Key Biscayne to najbogatsza dzielnica miasta. Tu znajdowała się m.in. zimowa rezydencja prezydenta Richarda Nixona. Oprócz tego mieści się tutaj Crandon Park Beach – chyba najbardziej malownicza z miejskich plaż z kryształowo czystą wodą, licznymi grill-barami i miejscami do uprawiania sportu. Crandon Blvd kończy się u wejścia na teren parku rekreacyjnego Bill Baggs Cape Florida State Recreation Area, utworzonego ze 160 ha lasu. Niestety, w 1992 r. huragan Andrew zniszczył niemal wszystkie drzewa, które dopiero teraz zaczynają odrastać. Wzdłuż parku od strony Atlantyku ciągnie się plaża – wspaniałe miejsce do kąpieli, a obok smaganych wiatrem wydm prowadzi promenada, sięgająca aż do zabytkowej, zbudowanej w 1820 r. latarni morskiej Cape Florida, na szczyt której można wejść z przewodnikiem.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy


Loty do Miami

USA w pigułce

 • Oficjalna nazwaStany Zjednoczone Ameryki (The United States of America)
 • UstrójRepublika prezydencka
 • StolicaWaszyngton
 • Używane językiangielski
 • Walutadolar amerykański (USD)
 • Ludność307 359 000
 • Powierzchnia kraju9 631 420 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: (202) 234 3800, telefony alarmowe: 911
 • DokumentyAby móc wjechać do Stanów Zjednoczonych, konieczne jest posiadanie wizy. Można ją uzyskać w konsulacie, ale warto wiedzieć, że nawet jej posiadanie niczego nie gwarantuje. Na granicy państwa urzędnicy mogą podjąć decyzję o odmowie wjazdu. Konieczne jest także wypełnienie deklaracji celnej.
 • KlimatUSA to ogromny kraj, w którym znajdują się zarówno regiony pustynne (Dolina Śmierci), jak i wiecznie pokryte warstwą śniegu (Alaska).
 • KulturaAmerykanie jako naród charakteryzują się dużą otwartością i gościnnością. Z racji wielokulturowości państwa ciężko jest jednak dokonać większego uogólnienia.
 • BezpieczeństwoW USA bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, zwłaszcza od czasu zamachu terrorystycznego na WTC. Pomimo środków bezpieczeństwa graniczących niekiedy z absurdem, przestępczość w niektórych jego rejonach wciąż kwitnie. Turyści nie należą na szczęście do najbardziej zagrożonej grupy.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5914)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej