Wyszukaj
wyszukiwanie
zaawansowane
Tanie loty > Loty do Niemiec > Loty do Monachium

Loty do MonachiumCena za lot w dwie strony

więcej


Tanie loty do Monachium

monachium
Frauenkirche w Monachium
Fot. sxc.hu

Monachium za czasów upadku Berlina przejęło jego rolę – to tu była przez długi czas prawdziwa stolica Niemiec. Do dziś stolica Bawarii jest miastem ogromnych kontrastów. Wznoszą się tu majestatyczne pałace, pochodzące z czasów rozkwitu niepodległego królestwa Bawarii, rozwija się współczesny przemysł. Nadal jednak żyje się prawdziwą bawarską tradycją. Na ulicach nowoczesnej metropolii nie trudno spotkać pocztówkowego Bawara w kapeluszu z kitką i skórzanych, wyszywanych spodniach.

Spacerując po ogromnym, nowoczesnym mieście łatwo zapomnieć, że jesteśmy zaledwie godzinę jazdy samochodem od przepięknych, podalpejskich wiosek i łąk. A przecież w Monachium jest centrum niemieckiej wysokiej technologii, produkcji samochodów BMW, samolotów Airbus i wielu znaczacych na świecie banków.

Tu młodzi ludzie przyjeżdżają tłumnie na studia, tutaj też chętnie osiedlają się elity finansowe i towarzyskie. Również artyści: pisarze, malarze, muzycy i filmowcy znajdują swój dom w Monachium. Nic więc dziwnego, że obywatele innych państw stanowią obecnie ponad 20% mieszkańców miasta. Wszyscy jednak zgodnie raczą się narodowym trunkiem - piwem, które każdej jesieni w Monachium ma swoje święto. Chyba każdy turysta słyszał o Oktoberfest, które (wbrew nazwie) odbywa się we wrześniu. Na ogromnej łące rozstawiane są gigantyczne namioty, mieszczące po kilka tysięcy osób. Ustawiane są karuzele i jarmarczne budy, a piwo leje się strumieniami do ogromnych, litrowych kufli. Corocznie chmielowe dożynki odwiedza około siedmiu milionów osób.

Interesują Cię tanie loty do Monachium?

Tanie-loty.com.pl oferują promocje na lotnicze podróże zarówno w przypadku regularnych jak i tanich linii lotniczych. Trzymając rękę na pulsie masz możliwość zarezerwowania biletów na naprawdę tanie loty do Monachium. Zapraszamy do skorzystania z porównywarki biletów. Podróżuj tanio i komfortowo!

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Komentarze (4)

 • eliza

  a co mozna zobaczyc jak ktos nie pije piwa nawet tego litrowego

  0 Lubię
 • Mariusz

  Miasto czyste,ale oprócz starówki nic ciekawego nie ma.

  0 Lubię
 • Leszek z Monachium

  A browar leje sie strumieniami raczej z ogromnych 50litrowych beczek do kufli...

  0 Lubię
 • Leszek z Monachium

  Zaszla mala pomylka.Te ogromne kufle na Oktoberfescie to chyba litrowe prawda?

  0 Lubię

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub