801 000 687
61 6429 407

pn-pt 9-20, sob 10-14, ndz 17-21

1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
Szukaj
podróż złożona Infolinia +48 61 6429 407

Loty do MadrytuCena za lot w dwie strony

więcej


Zwiedzanie Madrytu

palace_real
Pałac Królewski w Madrycie
Fot. Dreamstime

Pałac Królewski

Pałac Królewski (Palacio Real) to symbol hiszpańskiej monarchii, mimo że król z rodziną przeniósł się do mniejszego Palacio de Zarzuela. Ogromny pałac jest wzorowany na niezrealizowanych planach przebudowy paryskiego Luwru. W pałacu można podziwiać m.in. kunsztowną kaplicę królewską, salę tronową z imponującym freskiem Giovanniego Battisty Tiepolo Alegoria Monarchii Hiszpańskiej, ciekawe freski oraz zgromadzone przez lata gobeliny, obrazy, meble, zegary, porcelanę czy wreszcie skrzypce A. Stradivariusa. Pałac mieści także galerią malarstwa, gdzie można podziwiać m.in. dzieła Caravaggia czy D. Velázqueza oraz Zbrojownie Królewską z bogatą kolekcją broni i pancerzy należących do hiszpańskich władców.

Opera

Nieregularny sześciokątny budynek Teatro Real, zwanego też Operą, wzniesiono w latach 1817–1850, z powodu wód gruntowych groził jednak zawaleniem, toteż w XX w. został zamknięty, odrestaurowany i otwarty na nowo w 1966 r. jako sala koncertowa. Od 1997 r., po kosztownym dziesięcioletnim remoncie, pełni funkcję opery, gdzie może zasiąść nawet 1700 widzów. To jedna z najlepszych oper kontynentu.

Muzeum Prado

Najsłynniejsze muzeum Madrytu i jedno z najbardziej znanych na świecie. Posiada przebogatą kolekcję ponad 8,5 tys. obrazów, w tym najlepsze na świecie zbiory dzieł D. Velázqueza, F. Goi oraz Boscha. Turysta odwiedzający Madryt powinien czuć się wręcz zobligowany do wizyty w Prado.

Klasztor Descalzas Reales

Klasztor ten to jedna z największych atrakcji Madrytu. Monaster mieści się w pałacu, w którym rezydowali Karol V z żoną Izabelą Portugalską. Franciszkanki zamieszkały w nim w 1557 r. Sam pałac-klasztor jest dziełem sztuki architektonicznej – należy zwrócić szczególną uwagę na piękną klatkę schodową oraz dawne dormitorium ozdobione kolekcją niderlandzkich gobelinów projektu P. Rubensa. Ponadto w klasztorze zgromadzono dzieła światowego malarstwa - Tycjana, P. Brueghla Starszego, P.P. Rubensa, Gregoria Fernándeza czy Pedra de Mena.

Huertas

To jedna z najciekawszych dzielnic Madrytu. Zamieszkiwana dawniej przez wielu ludzi pióra zasłużyła na określenie „dzielnicy literackiej”. Dzisiaj przyciąga turystów licznymi kawiarniami i najlepszymi barami tapas. Tu mieści się także w XVIII-wiecznym pałacu Królewska Akademia Sztuk Pięknych.

AZCA

Dzielnica finansowa AZCA to nie tylko przykład pięknej, nowoczesnej architektury, ale też świadectwo sukcesu gospodarczego Hiszpanii. Wśród budynków wyróżniają się Torre Picasso (157 m, najwyższa budowla w mieście), Torre Europa oraz Torre BBVA.

Las Ventas

Stadion Las Ventas, otwarty w 1931 r., dla korridy znaczy więcej niż Santiago Bernabeu dla futbolu. Podczas świąt św. Izydora (maj–czerwiec) na arenie odbywają się najlepsze walki z udziałem najsłynniejszych matadorów.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Komentarze (20)

 • martyna

  mungule i kalabraczki

  0 Lubię
 • donia

  pomogło w pracy domowej

  0 Lubię
 • tenia

  ale glupoty piszecie,jak dzieci,a ja,a ja a ja,to wszystko co macie do powiedzenia o tym miescie??

  0 Lubię
 • Karusia

  a ja tu mieszkam,ale bardziej podoba mi sie barcelona

  0 Lubię
 • Joseph

  W odpowiedzi na: Karusia

  Ale w Madrycie jest najlepszy klub piłkarski na świecie REAL MADRID C.F.

  0 Lubię
 • Kremulka8

  Ja byłam na wakacjach miesięcznych w Hiszpanii, odwiedziłam Barcelonę, Madryt i wiele innych miast, jednak naj podobało mi się w Madrycie. Niedługo znów się tam wybieram!

  0 Lubię
 • Sofía

  Jezeli wybierasz sie do Madrytu i chcesz aby ktos oprowadzil Cie po miescie w milej atmosferze. PRZEWODNIK PO MADRYCIE.. ZAPRASZAM sofiababicz@hotmail.com

  0 Lubię
 • Patrycja

  Witam, mam ogromną prośbę, wybieram się za dwa tygodnie do Madrytu i poszukuję polskiego przewodnika tam na miejscu, który zorganizowałby kilkudniowe zwiedzanie miasta. Proszę o jakąkolwiek informację gdybyście mogli pomóc w tym temacie, Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.<br />Pozdrawiam

  0 Lubię
 • Renka

  wlasnie chcialam se komentarze poczytac a tu tylko medowanie ze ktos sie tam wybiera..ciemnoty

  0 Lubię
 • Syl

  W odpowiedzi na: Renka

  Nie musisz od razu używać brzydkich słów . Powinnaś się cieszyć czyimś szczęściem Kochana ! :)

  0 Lubię
Pokaż więcej

Dołącz do Społeczności Podróżników

Zaloguj się korzystając z sieci społecznościowej

lub