Społeczność Podróżników

Loty do Hiszpanii

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Hiszpanii > Zwiedzanie


Co warto zwiedzić w Hiszpanii

Salamanca

Zobacz także:

To słynne miasto w zachodniej Hiszpanii, ważny ośrodek handlowy, przemysłowy, naukowy i turystyczny, walczy dziś o prymat stolicy uniwersyteckiej kraju. Warto przejść się po Plaza Mayor – siedemnastowiecznym placu zaliczanym do najpiękniejszych w Hiszpanii. Koniecznie trzeba też odwiedzić uniwersytet, którego fasada główna z medalionem Królów Katolickich, wizerunkiem papieża, posągami Herkulesa i Wenus oraz dużą ilością tarcz heraldycznych i kunsztownych płaskorzeźb jest przykładem najwyższego kunsztu architektonicznego. Punktem obowiązkowym zwiedzania miasta jest też romańska katedra z XII wieku ze szczególnie piękną kopułą Torre del Gallo, wspaniałym ołtarzem, krużgankami i gotyckimi grobowcami w niszach z dobrze zachowanymi freskami (Catedral Vieja, tzw. Stara Katedra)

Pampeluna

Dzisiejsza stolica regionu Navarra została założona już w 75 r. p.n.e. przez Rzymian. Dziś jest to nowoczesne miasto z wyjątkową, otoczoną murami starówką. Turystów przyciągają tu słynne fiesty Sanfermines, w czasie których odbywają się gonitwy ludzi i byków po ulicach miasta.

Aranjuez

Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych. Od XVI w. mieściła się tu letnia rezydencja królów hiszpańskich (Palacio Real). Będąc w Aranjuez koniecznie trzeba odwiedzić renesansowy pałac królewski (zbudowany 1561 r. dla Filipa II, przebudowany w XVIII w.) z założeniami ogrodowymi, z licznymi fontannami oraz budowlami ogrodowymi.

Alhambra 

Alhambra, czyli z arabskiego „Czerwona Wieża”, to dawna twierdza mauretańskich kalifów, zbudowana w XIII-XV w. Grenadzie, w andaluzyjskim regionie Hiszpanii. To prawdopodobnie najpiękniejszy zabytek arabskiego budownictwa w Europie. Składa się z pałacu z kilkoma dziedzińcami i dekorowanymi salami, Alkazaby, Generalife - letniej rezydencji z ogrodami, oraz z samych ogrodów znajdujących się na całym wzgórzu. Alhambra to imponujący zabytek, pokazujący wspaniały dorobek cywilizacji islamu. 

Wybrzeże Morza Śródziemnego

Szczególnej urody plaże Hiszpanii przyciągają co roku ponad 30 milinów turystów. Kto ponoć raz odwiedził katalońskie Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) czy andaluzyjskie Costa del Sol (Wybrzeże Słońca), nie będzie chciał spędzać wakacji gdzie indziej. Spragnieni natomiast nieustannych wrażeń i życia nocnego nie znajdą chyba nic lepszego niż wyspa Ibiza - jedna z klubowych stolic świata.

Cueva de Nerja 

Zespół górskich jaskiń w okolicach miejscowości Nerja na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii, w których znajdują się stalaktyty, stalagmity, kolumny i inne ogromne formy naciekowe, a także prastare malowidła skalne. Każdego roku w zbudowanym w jaskiniach amfiteatrze odbywa się festiwal muzyki poważnej.

Santiago de Compostela 

Centralna część Galicji. Międzynarodową popularność miasto zyskało za sprawą kultu św. Jakuba (hiszp. Santiago), którego grobowiec pochodzący z I w. n.e. odnaleziono tu w 813 r. W 1985 r. średniowieczny ośrodek w całości został wpisany na listę zabytków UNESCO. Koniecznie trzeba zwiedzić imponującą Catedral de Santiago de Compostela, wyznaczającą centrum miasta, zbudowaną na miejscu odnalezienia doczesnych szczątków św. Jakuba. Wokół niej rozpościera się starówka, której obszar wyznaczały niegdyś średniowieczne mury.

Montserrat

Najświętsze miejsce w Katalonii, klasztor na Montserrat, znajduje się 40 km na północny zachód od Barcelony. Pielgrzymują tu nie tylko Katalończycy, ale i wierni z całej Hiszpanii, by zobaczyć Czarnulkę – La Moreneta – z Montserrat, czyli Matkę Bożą z Dzieciątkiem, która oczekuje ich dziś w renesansowej bazylice, w niszy nad ołtarzem głównym – nie w grocie, gdzie ją znaleziono. Legenda mówi, że cudowna figurka wyszła spod dłuta św. Łukasza.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
22 Komentarze | Dodaj komentarz
Pokaż więcej


Loty do Hiszpanii

więcej

Hiszpania w pigułce

 • Oficjalna nazwaKrólestwo Hiszpanii
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaMadryt
 • Używane językihiszpański
 • Walutaeuro (EUR)
 • Ludność46 661 950
 • Powierzchnia kraju504 645 km²
 • Ważne telefonyAmbasada RP: (+34) 913 736 605, Policja: 091, Straż Pożarna: 080, Pogotowie Ratunkowe: 061
 • DokumentyOd czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej podróży do Hiszpanii wystarczy wylegitymować się paszportem lub dowodem osobistym.
 • KlimatHiszpania jest słonecznym, ciepłym krajem idealnym na wakacyjny odpoczynek.
 • KulturaHiszpanie uwielbiają dobrą zabawę do późnych godzin nocnych. Kluby i dyskoteki w atrakcyjnych turystycznie miastach zawsze są pełne. Hiszpania jest również ojczyzną siesty. Nie wolno zapominać o tym, że Hiszpanie są bardzo religijnym narodem.
 • BezpieczeństwoTuryści powinni uważać szczególnie na kieszonkowców i złodziei. Hiszpania jest także narażona na ataki terrorystyczne, co pokazały ostatnie lata. Wciąż dużym zagrożeniem jest działalność organizacji ETA, walczącą o niezależność kraju Basków.

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5819)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej