Społeczność Podróżników

Loty do Bangkoku

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Tajlandii > Loty do Bangkoku > Zwiedzanie


Co warto zwiedzić w Bangkoku

Wielki Pałac Królewski i świątynia Wat Phra Keo

Wat_Phra_Keo
Wat Phra Keo
Fot. Sxc.hu

Pałac Królewski jest kompleksem budynków, służących jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII do połowy XX wieku. Po śmierci króla Anandy Mahidola w Wielkim Pałacu w 1946, król Bhumibol Adulyadej zmienił królewską siedzibę na pałac Chitralada. Budowa Wielkiego Pałacu rozpoczęła się w roku 1782, gdy u władzy był Rama I. Kompleks pałacowy znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Menam, stanowiącej naturalną granicę kompleksu. Z pozostałych stron teren Wielkiego Pałacu ogrodzony jest murem obronnym o łącznej długości 1900 metrów. Teren kompleksu zajmuje powierzchnię 218.400m². Integralną częścią Pałacu jest najważniejszy obiekt sakralny w królestwie - świątynia Wat Phra Keo, znana również jako Świątynia Szmaragdowego Buddy. Została ona wybudowana w 1902 r. Budynek mieści mnóstwo posągów Buddy ze złota, srebra i kamienia, a nad wszystkim góruje... szmaragdowy Budda na złotym cokole z baldachimem o pięciu parasolach oraz  drugi, naturalnej wielkości Budda z lanego złota, ważący 75 kg, rzeźbiony i zdobiony drogimi kamieniami. Posadzka świątyni pokryta jest w całości płytkami ze srebra, ściany zaś inkrustowane są malowidłami, przedstawiającymi oczywiście sceny z życia Buddy.  

Świątynia Wat Pho

Znana jest także jako Wat Phra Chetuphon, czyli "Świątynia Leżącego Buddy" (czasem opisywana jako "Świątynia Odpoczywającego Buddy"). Wat Pho jest jedną z największych (powierzchnia: 80.000m²) i najstarszych (pochodzi z XVI w.) świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda. Pozłacany posąg ma 75 metrów długości. 

Świątynia Wat Traimit

Świątynia Złotego Buddy kryje jeden z największych skarbów Tajlandii. To wysoki na ponad trzy metry posąg Buddy. Początkowo sądzono, że statua jest wykonana z pozłacanego gipsu. Faktycznie jednak, ważący 5,5 tony posąg zrobiony jest w całości ze złota...

Świątynia Wat Suhat

Budowa świątyni została zapoczątkowana w 1807 roku przez Ramę I i trwała przez blisko trzydzieści lat. Kompleks świątynny słynie ze wspaniałych fresków i otaczających ją pagód chińskich. Ogromne wrażenie robi gigantyczna czerwona brama - pomnik stojący przed głównym wejściem. Warto wspomnieć, że bogato rzeźbione centralne drzwi świątyni zostały wykonane osobiście przez króla Ramę II.

Pałac Wang Na

Wang Na czyli "Pałac Drugiego Króla", dziś mieści Muzeum Narodowe oraz świątynię Wat Mahathat - najważniejszy ośrodek myśli buddyjskiej w południowo-wschodniej Azji, oraz pałac Wimam Mek - ulubioną rezydencję Króla i największy na świecie budynek ze złotego teku. W Muzeum Jima Thompsona można podziwiać wspaniałą kolekcję sztuki azjatyckiej, 200-akrowe muzeum na otwartym powietrzu zwane starożytnym miastem, w którym znajdują się drewniane wioski, świątynie i targowiska oraz kilkadziesiąt w pełni zrekonstruowanych zabytków Tajlandii. Ponadto trzeba zobaczyć największą na świecie farmę krokodyli - Samut Prakan z ponad 10 000 okazami krokodyli o różnych kształtach i rozmiarach, a także farmę węży Instytutu Pasteura.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Komentarze | Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Loty do Bangkoku

Tajlandia w pigułce

 • Oficjalna nazwaKrólestwo Tajlandii
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaBangkok
 • Używane językitajski, angielski
 • Walutabaht (THB), 1 THB = 100 satangów
 • Ludność65 493 000
 • Powierzchnia kraju514 000 km²
 • Ważne telefonypolicja turystyczna 1155, Ambasada RP w Bangkoku (0-0662) 2518-891
 • Dokumentypaszport ważny minimum 6 miesięcy, wiza (można ją uzyskać na lotnisku - do wnosku potrzebne zdjęcie, bilet powrotny i środki finansowe)
 • Klimattropikalny
 • Kulturaobowiązujaca religia buddyzm; surowe prawo antynarkotykowe; nie należy dotykać głowy Tajów
 • Bezpieczeństwonie występuje szczególne zagrożenie przestępczością

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5989)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej