Społeczność Podróżników

Loty do Bangkoku

więcej
Wyszukaj
Loty > Loty do Tajlandii > Loty do Bangkoku


Bangkok

Rynek na wodzie Bangkok
Rynek na wodzie w Bangkoku
Fot. Alaskan Dude

Ogromne, liczące około 6,6 miliona mieszkańców miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Egzotyka i wielokulturowość sprawiają, że posiada ono niezwykły, niespotykany w żadnym innym miejscu klimat.

Bangkok jest stolicą Tajlandii od 1782 r. Początkowo życie miasta deteminowała otaczająca je woda. Rozwój infrastruktury lądowej nastąpił dopiero w drugiej połowie XIX w., wówczas drogi wodne zostały zastąpione lądowymi. Gwałtowny rozwój miasta, powodujący napływ tysięcy nowych mieszkańców, rozpoczął się po II Wojnie Światowej. Obecnie Bangkok jest nowoczesną metropolią, przyciągającą niezliczone rzesze turystów, a muzea i galerie są ważnym elementem jego krajobrazu.

 

Historia

Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze w drugiej połowie XVIII wieku było to jedynie niewielkie miasto portowe. W 1767 roku Tajlandia doświadczyła bardzo ciężkiego najazdu ze strony swoich birmańskich sąsiadów, wskutek którego ówczesna stolica kraju uległa całkowitemu zniszczeniu. Władcy wybrali więc Bangkok na swoją nową siedzibę – w ciągu zaledwie kilku miasto przeistoczyło się z rybackiej w największe centrum kulturalne i gospodarcze w Tajlandii. Obecnie jest to jedno z największych miast na świecie.

Gospodarka Bangkoku w dużym stopniu opiera się na przemyśle. Powszechne są tutaj nowoczesne fabryki i przedsiębiorstwa budowane, będące w wiekszości inwestycjami zagranicznymi. Duże znaczenie mają również usługi finansowe. Bangkok jest największym w tej części świata centrum finansowym - mieszczą się tutaj siedziby wielu międzynarodowych banków.

Atrakcje

Mimo że miasto nie ma wielowiekowej historii (rozwija się dopiero od trzech stuleci), znaleźć w nim można całe mnóstwo zabytków, będących wspaniałym odzwierciedleniem kultury Tajów. Jak na oficjalną siedzibę władców przystało, w Bangkoku nie może zabraknąć potężnego pałacu królewskiego. Zbudowano go w XVIII wieku, wkrótce po ustanowieniu miasta stolicą kraju. Duży wpływ na tutejszą architekturę miała również religia – w mieście znajdują się piękne świątynie, należących głównie do wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Bangkok jest również ciekawym miastem pod względem poznawczym – działają tutaj liczne instytucje kulturalne i szkoły wyższe. Turystów zaś najbardziej przyciąga nieprzebrane bogactwo życia nocnego.

Bangkok z pewnością jest jednym z najbardziej egzotycznych miast na naszej planecie. Nawet krótka wizyta w tym miejscu  to niezapomniane zetknięcie z inną kulturą, a przy tym ogromna porcja dobrej zabawy w orientalnym stylu.

Interesują Cię tanie loty do Bangkoku?

Zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Bangkoku, a także z porównywarki cen biletów lotniczych. Tanie-loty.com.pl oferują nie tylko tanie loty do Bangkoku, ale też do wielu innych lokalizacji na świecie.

Ciekawe? Podziel się!


Skomentuj

Komentuj jako gość

0
1 Komentarze | Dodaj komentarz
 • Alina

  W zeszłym roku byliśmy z mężem w Bangkoku. Magiczne miejsce. Ciepło, tłoczno, egzotycznie kolorowo. Udało nam się złapać w miarę tanie loty do Bangkoku w obie strony. Na miejscu nie było tak drogo. Lotnisko w Bangkoku jest nowoczesne i wszelkie formalności związane z odprawą poszły bardzo sprawnie. Sam pobyt był bardzo udany. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś polecimy tam!

  Lubię 0 Krótki URL:


Loty do Bangkoku

Tajlandia w pigułce

 • Oficjalna nazwaKrólestwo Tajlandii
 • UstrójMonarchia konstytucyjna
 • StolicaBangkok
 • Używane językitajski, angielski
 • Walutabaht (THB), 1 THB = 100 satangów
 • Ludność65 493 000
 • Powierzchnia kraju514 000 km²
 • Ważne telefonypolicja turystyczna 1155, Ambasada RP w Bangkoku (0-0662) 2518-891
 • Dokumentypaszport ważny minimum 6 miesięcy, wiza (można ją uzyskać na lotnisku - do wnosku potrzebne zdjęcie, bilet powrotny i środki finansowe)
 • Klimattropikalny
 • Kulturaobowiązujaca religia buddyzm; surowe prawo antynarkotykowe; nie należy dotykać głowy Tajów
 • Bezpieczeństwonie występuje szczególne zagrożenie przestępczością

INFOLINIA

801 000 687
+48 61 6429 407

pn-pt 9:00-20:00, sob 10:00-14:00, ndz 17:00-21:00
koszt połączenia według stawek operatora

Mówią o nas

Najaktywniejsi użytkownicy

Ilość punktów zdobytych w kwietniu

więcej »

Nowi użytkownicy

Wszyscy użytkownicy (5880)

Sklep Lotaro.pl poleca

Wyjątkowy sklep podróżnika poleca nietuzinkowe akcesoria podróżne, torby, walizki w najlepszych cenach.Sprawdź ofertę!

Setki starannie wyselekcjonowanych produktów, takich jak walizki podróżne, walizki kabinowe czy walizki dla dzieci. Sprawdź też ofertę na torby podróżne oraz wyjątkową propozycję w kategorii adaptery podróżne.

 • Atrakcyjne zniżki

  Kupując u nas bilety lotnicze, otrzymujesz pakiet atrakcyjnych zniżek od naszych Partnerów.

  zobacz więcej
 • Media o nas

  Jesteśmy stale obecni w mediach. Nasze raporty publikowane są w największych polskich portalach.

  zobacz więcej
 • Wspomagasz szczytne cele

  Dzięki Tobie wspieramy organizacje i akcje charytatywne.

  zobacz więcej