image/svg+xml
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MoskwyCena za lot w dwie stronyTanie loty do Moskwy

st-basil-cathedral-exterior
Cerkiew św. Bazyla
Fot. SXC

Stolica Rosji, choć na ogół kojarzona z Kremlem, Arbatem, czy Mauzoleum Lenina i byłym centrum komunistycznego świata, to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się i najdroższych miast na świecie, prawdziwa europejska metropolia. Trudno się temu dziwić, bo przecież Rosja, mimo problemów z rozwojem postsowieckiej gospodarki, nadal pozostaje jednym z supermocarstw. Moskwa jest również największą aglomeracją Rosji - liczy oficjalnie ponad 10 mln mieszkańców, jednak tak naprawdę liczba ta jest znacznie wyższa i sięga według niektórych źródeł nawet 16 mln osób.

Historia

Moskwa została założona w XII wieku. Wprawdzie dokładna data założenia miasta nie jest znana, jednak przyjmuje się za takową rok 1147. Wówczas to legendarny książę Suzdala Jurij Dołgorukij miał przyjmować w swoich włościach położonych na terenie dzisiejszej Moskwy księcia Czernichowskiego Światosława. W 1156 roku miały już tutaj stanąć drewniane fortyfikacje, które w XIV wieku zostały zastąpione przez kamienne mury. Swój rozwój miasto zawdzięczało korzystnemu z punktu widzenia militarnego położeniu wśród lasów. W dodatku sprzyjającym czynnikiem było dogodne połączenie wodne z pozostałymi księstwami ruskimi. Znaczenie gospodarcze Moskwa zyskała za rządów Iwana I Kality (I połowa XIV wieku). Rozwojowi miasta nie przeszkodziły nawet ogromne zniszczenia, jakie spowodowały wojska tatarskie. Moskwa była kilkakrotnie oblężona i aż 3-krotnie spalona. Dopiero wyzwolenie się spod jarzma tatarskiego pozwoliło Moskwie na dość spokojny rozwój. W późniejszej historii Moskwa została zdobyta jeszcze przez Chana krymskiego, Polaków (1610), czy wreszcie przez Napoleona w 1812 roku.

 

Moskwa jest stolicą Rosji od 1918 roku, wcześniej funkcję tę pełniła do roku 1712, gdy Piotr przeniósł stolicę do nowo założonego Petersburga. Jeszcze w latach 1728-1732 do Moskwy przeniósł się dwór carski, jednak ostatecznie to Petersburg zachował miano miasta stolicznego. Choć przez XVIII i XIX wiek Moskwa pozostawała w cieniu Petersburga, to jednak miasto wciąż się rozwijało. W 1900 roku liczba mieszkańców Moskwy po raz pierwszy przekroczyła milion. Podczas II wojny światowej niemieckie wojska dotarły na odległość 27 km od Moskwy, jednak miasto nie zostało zdobyte, nie doszło także do oblężenia.

Moskwa jest centralnym w Rosji ośrodkiem gospodarczym, politycznym kulturalnym i naukowym. To także największy węzeł komunikacyjny Rosji z nowoczesnymi portami lotniczymi, obsługującymi nie tylko linie zagraniczne, ale oferującymi także tanie loty do większych miast kraju.

Moskiewskie uczelnie, teatry, muzea i galerie należą do najbardziej prestiżowych w kraju. O ważności Moskwy w życiu ekonomicznym Rosji nich świadczy fakt, iż 1/4 rosyjskiego PKB wytwarzana jest właśnie tutaj. Stolica Rosji to miasto z przebogatą historią i niesamowitą ilością unikalnych zabytków. Wydaje się, że dzisiejsza Moskwa rozwija się z dnia na dzień. Nie tylko rosną nowe wieżowce i i luksusowe apartamentowce, ale przyjeżdża tu coraz więcej gości z zagranicy i turystów, pragnących zanurzyć się w wyjątkowym klimacie tego miasta – stolicy wielowiekowego imperium.

Zarezerwuj tanie loty do Moskwy!

Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Moskwy w promocyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki promocji! Lotnicze okazje pojawiają się każdego dnia. Zarówno tani jak i regularni przewoźnicy prześcigają się w przygotowaniu atrakcji dla klientów. Sprawdź aktualne promocje do Rosji!

Zobacz więcej

Kalendarze

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Jak szybko poruszać się po lotniskach? w Technologie 25 minut(y) temu

Duże lotniska przesiadkowe mają to do siebie, że trzeba w nich pokonywać duże odległości. Sporym problemem są również bagaże, które trzeba ciągnąć ze sobą czasami nawet przez kilometry. Jednak jest kilka sposobów na to, by szybko przemieszczać się pomiędzy terminalami. Jednym z nich jest wynajęcie wózka elektrycznego, jednak zazwyczaj jest to dość kosztowne. Można również jeździć po lotnisku na... własnej walizce.Modobag - walizka z silnikiemModobag to właśnie taki oryginalny sposób ...

Czytaj dalej

Powsinoga stworzył(a) nowy wpis na blogu Wow! Sardynia za 215 zł w dwie strony! w Promocje 40 minut(y) temu

Bardzo dobra cena lotów na piękną Sardynię! Ta niezwykła, włoska wyspa dostępna jest dziś z Krakowa za 215 zł w dwie strony! Loty odbywają się na pokładach linii Ryanair.Tanie noclegi znajdziecie w B&B Alex Group, gdzie za 10 nocy zapłacicie 714 zł za osobę, w przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób! Zapraszamy!Szczegóły podróżytermin podróży: 26 października - 5 listopada 2016< ...

Czytaj dalej