Tanie Loty
Infolinia: +48 61 6429 407

Infolinia czynna:
Poniedziałek - Piątek 9:00-20:00,
Sobota 10:00-14:00,
Niedziela 17:00-21:00

Koszt połączenia według stawek operatora.

1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • Wybierz
Szukaj
przelot złożony
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ŁodziCena za lot w dwie stronyTanie loty do Łodzi

lodz
Łódzka ulica
Fot. SXC

Łódź to obecnie trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły. Jest to także ważny ośrodek akademicki (6 uczelni państwowych oraz kilkanaście prywatnych), a także kulturalny. Łódź przez wiele lat funkcjonowała w powszechnej wyobraźni przede wszystkim jako miasto fabryk i szarej codzienności. Niewiele osób dostrzegało jej walory architektoniczne, krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe. Obecnie sytuacja ulega zmianie.

Historia

Historia Łodzi sięga prawdopodobnie XII wieku. Pierwsza udokumentowana wzmianka o osadzie pojawiła się jednak dopiero w 1332 roku. Wiek XV przyniósł osadzie awans do rangi miasta. Pierwsza lokacja, na prawie magdeburskim, miała miejsce w 1414 roku. Ponowna, nadana przez Władysława Jagiełłę, w roku 1423. Przywileje lokacyjne, m.in. uwolnienie mieszkańców Łodzi od jurysdykcji władzy państwowej, ustalenie dni targowych oraz jarmarków miały spowodować rozwój gospodarczy miasta. Aż do okresu przemysłowego Łódź przypominała bardziej osiedle wiejskie niż miejskie. Zabudowa, w całości drewniana, koncentrowała się wokół rynku, placu i początkowych odcinków dróg. Jedynym obiektem z tego okresu jest modrzewiowy kościół parafialny wzniesiony pośrodku placu kościelnego, od 1888 roku przeniesiony na ulicę Ogrodową.

Łódź rozkwitła w XIX wieku wraz z rozwojem przemysłu. Przez lata była centrum włókienniczym Europy. To właśnie unikalne zabytki z tych czasów przyciągają turystów - znakomicie odrestaurowane kamienice i rezydencje przemysłowców, zabytki architektury secesyjnej i eklektycznej, wyjątkowe muzea, a także unikalne na skalę światową zespoły XIX-wiecznej architektury przemysłowej. Wielką atrakcję stanowi ulica Piotrkowska - reprezentacyjna ulica miasta, przy której mieszczą się największe w mieście instytucje, banki, sklepy, niezliczone restauracje i puby, dyskoteki, a także antykwariaty, galerie sztuki, kina i inne instytucje kulturalne.

Łódź to również ośrodek kulturalny, pełen różnego rodzaju imprez muzycznych, teatralnych, literackich, plastycznych i filmowych. Tu rokrocznie odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów. W mieście funkcjonuje 16 placówek muzealnych, z unikalnym w Europie Centralnym Muzeum Włókiennictwa oraz Narodowym Muzeum Sztuki - posiadającym najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Łódź jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym, kulturalnym, naukowym, oświatowym i medycznym, cenionym za bogate dziedzictwo tradycji i za najnowsze osiągnięcia. Miasto, nie bez powodu określane jest mianem "HollyŁódź", stanowi przecież największy w Polsce ośrodek produkcji filmowej.

Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Łodzi w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Łodzi zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Zobacz więcej

Kalendarze

Mirek dodał(a) nowe wydarzenie do podróży: Kulturalna wyprawa :) 13 minut(y) temu

Centrum Rzeźby Polskiej, Pałac Brandta

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Ważne zmiany na krakowskim lotnisku w Aktualności 1 godzinę temu 20 minut(y) temu

Wpisz swój tekst tu...Od 1 lipca rozpocznie się proces przenoszenia stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) do nowej części terminalu lotniska w Krakowie. W najbliższych dniach pasażerowie korzystający z odprawy biletowo-bagażowej proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi na terenie krakowskiego lotniska.Stanowiska check-inOd dzisiaj stanowiska check-in będą zarówno w dotychczasowej (tj. zachodniej) części terminalu, jak ...

Czytaj dalej

Aleksandra stworzył(a) nowy wpis na blogu Wczesny prezent świąteczny: dodatkowe loty w siatce Ryanaira w Ciekawostki 1 godzinę temu 42 minut(y) temu

Wakacje jeszcze się w pełni nie zaczęły, a Ryanair już rozpoczął odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zwykle o tej porze roku jedziemy na święta do rodziny, co wiąże się z bardzo dużym ruchem na lotniskach i brakiem biletów dla tych, którzy za późno zaczęli je rezerwować. Dobrze zatem wiedzieć, że zostało dodanych 4.500 dodatkowych lotów w całej europejskiej siatce połączeń Ryanaira.Jeśli zaplanujecie wyjazdy świąteczne z odpowiednim wyprzedzeniem, możecie liczyć na to, że znajdzie się dla Was miejsce w samolocie. W sprzedaży znajduje się 8 ...

Czytaj dalej